Zaatakował obcokrajowca we Wrocławiu. 26-latek został zatrzymany w Krakowie

Zaatakował obcokrajowca we Wrocławiu. 26-latek został zatrzymany w Krakowie

Policjanci z Wrocławia pracowali przy sprawie ataku na obcokrajowca. W lipcu w jednym z lokali rozrywkowych w centrum miasta doszło do incydentu na tle narodowościowym. Czarnoskóry obywatel Kamerunu został pobity, znieważony, a także zniszczone zostało jego auto.

W ubiegłym tygodniu wrocławscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o atak na obywatela Kamerunu. Do zdarzenia doszło w lipcu bieżącego roku. Wówczas do czarnoskórego mężczyzny, przebywającego w jednym z lokali w centrum miasta, podszedł 26-latek i zaczął być agresywny. Mężczyzna znieważył obcokrajowca oraz pobił go. Po wyjściu z lokalu zniszczył również samochód osobowy należący do cudzoziemca.

Wrocławscy policjanci Wydziału Kryminalnego wrocławskiej komendy od razu zajęli się sprawą. Policjanci mieli szczątkowe informacje dotyczące sprawcy. Rozpytali świadków zdarzenia, sprawdzili monitoringi i po wielu czynnościach operacyjnych wytypowali sprawcę odpowiedzialnego za ten czyn. Mężczyzna był trudno uchwytny, posiadał różne adresy, ale to nie przeszkodziło kryminalnym w skutecznym namierzeniu 26-latka.

Policjanci ustalili, że wyjechał do Krakowa. Od razu po uzyskaniu tej informacji, policjanci z Wrocławia ruszyli za nim. Funkcjonariusze zatrzymali 26-latka na południu Krakowa, w dzielnicy Kurdwanów. Mężczyzna przebywał w mieszkaniu na terenie osiedla.

Zatrzymany mężczyzna początkowo nie przyznawał się do popełnienia tego czynu. Zasłaniał się niepamięcią. Zgromadzony jednak w tej sprawie przez policjantów z Wrocławia materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. 26-latek odpowie teraz za znieważenie w związku ze stosowaniem przemocy na tle narodowościowym, a także za zniszczenie mienia.

Info: Policja Wrocław/st. sierż. Dariusz Rajski

Tragiczny wypadek na obwodnicy Krakowa