Śmiertelny wypadek na moście. Prokuratura prowadzi śledztwo…

Śmiertelny wypadek na moście. Prokuratura prowadzi śledztwo…

Prokuratura w Krakowie, prowadzi  śledztwo w sprawie spowodowania w dniu 16 grudnia br. w Krakowie wypadku drogowego, w którym kierujący samochodem marki BMW jadąc lewym pasem ruchu uderzył w dźwig samochodowy zamontowany na pojeździe marki Mercedes stojący na lewym pasie ruchu, w wyniku, czego kierujący pojazdem BMW poniósł śmierć.

Przypomnijmy 

Do wypadku doszło na moście im. kard. F. Macharskiego w Krakowie, ok. godz. 12.55. W miejscu zdarzenia obowiązywało ograniczenie prędkości do 120 km/h (droga ekspresowa S7). W chwili wypadku na moście prowadzone były prace drogowe.

Kierujący samochodem (lat 31) w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w karetce pogotowia. Zwłoki kierowcy zostały przekazane do ZMS w Krakowie, celem przeprowadzenia sekcji zwłok a samochód BMW został zabezpieczony do dalszych badań.

Na miejscu zdarzenia wykonane zostały oględziny z udziałem prokuratora oraz biegłego sądowego, sporządzono dokumentacje fotograficzną. W toku prowadzonych oględzin udokumentowany został także sposób zabezpieczenia prac wykonywanych tego dnia na drodze.

Foto ©G/O – KM PSP Kraków/Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

Czytaj również:

Wypadek na placu budowy przy al. Pokoju. Mężczyzna spadł z wysokości