Jeszcze w tym roku nowe chodniki pojawią się na:

Jeszcze w tym roku nowe chodniki pojawią się na:

W Nowej Hucie realizowany jest obecnie remont nawierzchni na al. Jana Pawła II na odcinku od pl. Centralnego do ul. Bulwarowej. W tym rejonie prowadzone są również inne roboty, m.in. trwa sukcesywna wymiana chodników osiedlowych oraz realizowane są zadania z programu „Nowa Huta Dziś” – informuje Urząd Miasta Krakowa.

Do końca października potrwają prace na al. Jana Pawła II, na odcinku od placu Centralnego do ulicy Bulwarowej. W związku z prowadzonymi obecnie robotami wymianą krawężników oraz budową nowych zatok autobusowych pojawiły się miejscowe zawężenia jezdni. Podczas prac związanych z wymianą nawierzchni jezdni na tej alei będzie ona zawężona do jednego pasa ruchu. Całkowity koszt remontu to 4 mln 700 tys. zł, a połowa środków pochodzi z rządowej dotacji.

W ramach bieżącego utrzymania wykonane zostały wygodne chodniki.

Pojawiły się one na:

 • os. Centrum A (przy blokach 8 i 9 wraz z placem);
 • os. Centrum B (przy bloku 11);
 • os. Centrum C (przy blokach 6, 7 i 8);
 • os. Centrum D (przy bloku 4);
 • os. Górali (przy bloku 5, 6 i 8);
 • os. Krakowiaków (wzdłuż bloków 37, 36, 35 oraz 10);
 • os. Na Skarpie (przy bloku 23, 33, 34, 38);
 • os. Ogrodowym (przy bloku 15);
 • os. Szklane Domy (przy bloku 3, 4).

Prace cały czas są prowadzone na:

 • os. Hutniczym (wzdłuż bloku 6);
 • os. Sportowym (przy bloku 23);
 • os. Stalowym (przy bloku 14 do 15 i 8);
 • os. Szkolnym (chodnik prostopadły do bloku 15 w kierunku bloku 14 oraz chodnik przy bloku 2);
 • os. Teatralnym (chodnik przy blokach 27-29);
 • os. Wandy (przy blokach 7, 9);
 • os. Willowym (przy bloku 26);
 • os. Zgody (przy blokach od 12 do 5).

Jeszcze w tym roku nowe chodniki pojawią się na:

 • os. Kolorowym (przy blokach 5, 9-11);
 • os. Słonecznym (przy bloku 9);
 • os. Spółdzielczym (przy bloku 10).
 • os. Zielonym (przy bloku 18).

W sumie ułożono już 4 990 metrów kwadratowych chodników za kwotę ponad 1,2 mln zł. Całkowity koszt prac szacuje się na blisko 4 mln zł (powstanie prawie 13 tys. metrów kwadratowych nowych chodników).

Dodatkowo w Nowej Hucie w ramach programu „Nowa Huta Dziś” rozpoczęła się realizacja 23 zadań na kwotę 2 mln zł.

W drugiej edycji programu Dzielnica XIV Czyżyny otrzymała 354 955 zł. Kwotę tą przeznaczyła na remont chodnika pomiędzy ulicą Medweckiego a blokiem na os. 2 Pułku Lotniczego 45 oraz naprawę jezdni asfaltowej na ulicy Gałczyńskiego.

Dzielnica XV Mistrzejowice otrzymała 420 152 zł. Kwotę tą przeznaczyła na wymianę oświetlenia na Plantach Mistrzejowickich (wymiana 49 opraw oświetleniowych oraz wymiana 48 opraw wraz z szafą oświetleniową) oraz remont nawierzchni jezdni na ulicy Kniaźnina, na odcinku od Bohomolca w stronę Zabłockiego do nowej nakładki.

Dzielnica XVI Bieńczyce otrzymała 356 348 zł. Kwotę tą przeznaczyła na wymianę opraw lamp parkowych na ledowe na Plantach Bieńczyckich, na całym osiedlu Przy Arce do wyczerpania środków.

Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie otrzymała 310 051 zł. Kwotę tą przeznaczyła na remont nakładkowy na ulicy Godebskiego, remont nawierzchni asfaltowej na ulicy Grębałowskiej 25-30 oraz remont chodnika na ulicy Lubockiej (od 1 do 4f).

Dzielnica XVIII Nowa Huta otrzymała 558 494 zł. Kwotę tą przeznaczyła na: remont nakładkowy na ulicy Wiatracznej os. Ruszcza; remont chodnika na os. Wandy 28; remont chodnika przy os. Szkolnym 20; wymianę chodników skośnych na os. Ogrodowym 12, 13, 14; remont chodnika przy os. Hutniczym przed DPS; wymianę chodnika na os. Spółdzielczym wzdłuż bloku 1; remont chodnika na os. Centrum D między blokami 1 i 7; remont chodnika przy ul. Mościckiego (przy bloku Zielone 11); remont chodnika na os. Kolorowym (blok 12 do budynku Marten); remont chodnika wzdłuż ul. Mościckiego 42; nakładka na os. Kolorowym przed blokiem 45 – miejsca postojowe; remont chodnika na os. Teatralnym 22, remont chodnika na os. Stalowym 12; remont chodnika przy fontannie na os. Górali.

W ramach programu realizowane są obecnie prace na: os. Hutniczym, os. Wandy, ul. Godebskiego, ul. Grębałowskiej, ul. Kniaźnina, ul. Lubockiej, ul. Medweckiego i ul. Wiatracznej. Rozpoczęły się również te związane z wymianą oświetlenia na Plantach Mistrzejowickich.

 

Więcej informacji z Krakowa

Bawił się petardami w pokoju. Ranny trafił do szpi... Bezmyślna zabawa petardami zakończona poważnymi obrażeniami ręki u 17-letniego mieszkańca Krakowa. Chłopiec stworzył także zagrożenie dla innyc...
Oszukiwał ludzi za pośrednictwem Facebooka –... Prokuratura prowadzi postępowanie przygotowawcze przeciwko Mateuszowi G. podejrzanemu o popełnienie 55 przestępstw, polegających na doprowadzeniu szer...
Od dziś zmiany na mapie remontów. Mniej utrudnień ... Przywrócenie od dziś przejazdu dla samochodów pod wiaduktem na ul. Kopernika, przesunięcie terminu zamknięcia wiaduktu na ul. Łokietka, poprawa oznako...
Godzina dla Ziemi i Wisły w Krakowie Godzina dla Ziemi WWF organizowana jest już od dziesięciu lat. W tym roku kampania poświęcona jest Wiśle. „Godzina dla Ziemi – Godzina dla Wisły” nawi...
Działania „Smog” na krakowskich drogac... „Smog” - to działania, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Policyjne działania uki...
Darmowe warsztaty doskonalące jazdę na rolkach Organizatorzy Kraków, Rolki i My zapraszają mieszkańców na darmowe warsztaty doskonalące jazdę na rolkach. Tematem przewodnim warsztatów będą umiej...