Tego jeszcze nie było! W IKEA Kraków można zakupić wege hot dogi

Tego jeszcze nie było! W IKEA Kraków można zakupić wege hot dogi

Tylko w ubiegłym roku klienci IKEA Kraków zjedli ponad 900 tys. hot dogów. Teraz doczekały się one nowej, wegetariańskiej wersji. Wege hot dogi, dostępne w ofercie Bistro IKEA, to nie tylko smaczna i szybka przekąska, ale także bardziej zrównoważony wybór.

reklama

IKEA Food, opierając się na wizji IKEA, mającej na celu tworzenie lepszego codziennego życia dla wielu ludzi, chce inspirować do zdrowszego i bardziej zrównoważonego stylu życia, oferując jedzenie, które ma pozytywny wpływ na ludzi i planetę. Właśnie dlatego, skład wege hot doga oparty jest na roślinach.

reklama

Główne składniki wege hot doga to: jarmuż, czerwona soczewica, komosa ryżowa, cebula, marchew, ziemniaki oraz przyprawy takie jak imbir, kurkuma, sól i pieprz. Hot dog w wersji wegetariańskiej będzie serwowany z dodatkami w postaci słodko-pikantnej musztardy, marynowanej czerwonej kapusty oraz prażonej cebulki.

W IKEA chcemy inspirować ludzi i umożliwiać im prowadzenie zdrowszego, bardziej odpowiedzialnego życia, bez nadużywania zasobów naszej planety. Składniki roślinne są bardziej zrównoważone niż mięsne, ponieważ ich oddziaływanie na środowisko jest zdecydowanie niższe. Na przykład, emisja CO2/kg podczas produkcji wege hot doga jest około 7 razy mniejsza, niż w przypadku klasycznego hot doga IKEA. W ramach naszej oferty gastronomicznej chcemy tworzyć asortyment, który sprawia, że zrównoważone i zdrowe jedzenie jest smaczne, łatwe i niedrogie. Wierzymy, że dodając do menu Bistro IKEA wege hot doga, realizujemy tę misję – mówi Tomasz Jachimczak, Commercial & Range Manager, IKEA Retail w Polsce.

Cena nowego dania będzie taka sama, jak w przypadku klasycznego hot doga z dodatkami, czyli 2 zł. Dodatki stanowią nieodłączny element wege hot doga. Dzięki nim całe danie ma odpowiednią teksturę i smak. Dlatego IKEA oferuje klientom wyłącznie opcję z dodatkami.

Klasyczny popularny hot dog IKEA ma długą historię. W 1981 roku, w nawiązaniu do wizji IKEA bycia dostępnym dla wielu, Ingvar Kamprad ustalił koszt hot doga na 5 szwedzkich koron, co stanowiło połowę ceny u konkurencji. To był początek sukcesu produktu, który do dziś jest serwowany w IKEA na całym świecie. Wprowadzając jego opcję wege, IKEA chce pozostać wierną wizji Ingvara Kamprada i oferować szybki, wygodny i przystępny cenowo produkt dla swoich klientów. Wege hot dog dostępny będzie we wszystkich sklepach IKEA w Europie w tym miesiącu, a w 2019 będzie w ofercie w sklepach na całym świecie.

Polub nasz portal na FACEBOOKU i bądź na bieżąco z wydarzeniami w Krakowie – KLIKNIJ   (Ps Dzięki za LIKE  )

To Cię może zainteresować:

IKEA Kraków ma już 20 lat! Zobacz zdjęcia z otwarcia!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności