Synoptycy wydali pogodowe ostrzeżenie II stopnia

Synoptycy wydali pogodowe ostrzeżenie II stopnia

Uwaga mieszkańcy Krakowa! Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi burzami z gradem.  Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 do 40 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie możliwe opady gradu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.

Według drugiego stopnia ostrzeżenia meteorologicznego „przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.”

Dziś w trakcie dnia termometry wskażą maksymalnie 27 stopni Celsjusza. Temperatura odczuwalna będzie aż o cztery stopnie Celsjusza wyższa. Przewidywana temperatura w nocy to 16 st. C.

Polub nasz portal na FACEBOOKU i bądź na bieżąco z wydarzeniami w Krakowie – KLIKNIJ   (Ps Dzięki za LIKE 🙂 )

Zobacz również:

Pożar w bloku na Prądniku Czerwonym (nagranie)