Przez tydzień nie będą jeździły tramwaje na alei Pokoju – informator

Przez tydzień nie będą jeździły tramwaje na alei Pokoju – informator

Ważna informacja dla pasażerów komunikacji miejskiej! W czwartek, 16 sierpnia, rozpoczną się prace serwisowe na torowisku tramwajowym w ciągu alei Pokoju. W tym czasie, aż do 23 sierpnia, wyłączony zostanie ruch tramwajowy na odcinku od ronda Czyżyńskiego do ronda Grzegórzeckiego.

W związku z tym wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

  • linia nr 0 – w niedzielę, 19 sierpnia, kursy na trasie Kopiec Wandy – Muzeum Inżynierii Miejskiej zostaną zawieszone. Tramwaje będą kursować tylko na trasie Muzeum Inżynierii Miejskiej – Cichy Kącik z zachowaniem obecnych godzin odjazdów.
  • linia nr 1 będzie kursować na trasie czasowo zmienionej z Salwatora do ronda Grzegórzeckiego bez zmian, a następnie al. Powstania Warszawskiego, ul. Mogilską i al. Jana Pawła II do ronda Czyżyńskiego, gdzie linia wróci na swoją stałą trasę do Wzgórz Krzesławickich. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian.
  • linia nr 14 będzie kursować na trasie czasowo zmienionej z Bronowic Małych do ronda Mogilskiego bez zmian, a następnie ul. Mogilską i al. Jana Pawła II do ronda Czyżyńskiego, gdzie linia wróci na stałą trasę do Mistrzejowic. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian.
  • linia nr 22 będzie kursować na trasie czasowo zmienionej z Borku Fałęckiego do ronda Grzegórzeckiego bez zmian, a następnie al. Powstania Warszawskiego, ul. Mogilską i al. Jana Pawła II do ronda Czyżyńskiego, gdzie linia wróci na swoją stałą trasę do Walcowni. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian.
  • linia nr 62 zostanie zawieszona. W zamian za nią we wszystkie noce w tygodniu kursować będzie linia autobusowa nr 662.
  • linia nr 701 – uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Czyżyny Dworzec – ul. Medweckiego, ul. Bieńczycka (powrót: al. Jana Pawła II, ul. Dąbrowskiej), al. Pokoju – Rondo Grzegórzeckie.
    Przystanek na rondzie Grzegórzeckim będzie zlokalizowany na al. Pokoju w istniejącej zatoce. Przystanki na odcinku od „Francesco Nullo” do „Centralnej” będą funkcjonować jak dla linii nr 662. Linia kursować będzie w dni powszednie z częstotliwością co 5 minut w godzinach szczytu oraz co 10 minut poza godzinami szczytu i w dni wolne (w niedzielę do godz. 8.00 co 15 minut).

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

Bilety okresowe wykupione na linie nr 1, 14 i 22 zachowują ważność na trasach stałych i zmienionych tych linii oraz na całej trasie linii nr 701.

W piątek, 24 sierpnia, rozpocznie się drugi etap prac na torowisku. Przywrócony zostanie wówczas ruch tramwajowy na odcinku od ronda Grzegórzeckiego do pętli na Dąbiu. Szczegółowe informacje zostaną podane w odrębnym komunikacie.

Polub nasz portal na FACEBOOKU i bądź na bieżąco z wydarzeniami w Krakowie – KLIKNIJ   (Ps Dzięki za LIKE 🙂 )

To Cię może zainteresować:

Groźny wypadek przy DH Wanda – utrudnienia

Fot. Flickr

Info ZIKiT/UMK

Więcej informacji z Krakowa

BLACK WEEK w ENERGYLANDII – kup tańsze bilet... Załap się na tańsze bilety na sezon 2019 – sprzedaż wystartowała już teraz! Z okazji nadchodzącego Black Friday Energylandia dołącza do cenowego sz...
Bez zielonej strzałki na ul. Prandoty W ramach bieżącego monitorowania infrastruktury drogowej, szczególnie w kontekście bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, insp...
Bonnie Tyler wystąpi w Polsce Kiedy równo 40 lat temu Jej pierwszy wielki hit – „It’s a Heartache” przebojem wkradł się do pierwszej trójki amerykańskiego notowania Billboardu, cał...
Zatrzasnął się w bagażniku swojego samochodu. Pomo... Przedstawiciel handlowy, obywatel Serbii, jadąc autostrada A4 w kierunku Krakowa zatrzymał się na MOP Rudka, aby odpocząć. Nie sądził, że będzie to je...
Kobieta okradała miejsce pracy, a jej córka sprze... Matka sprzątała w hurtowni i systematycznie wynosiła z niej drogi towar , a córka kradzione przedmioty  wystawiała w Internecie. Policjanci z VIII Kom...
Czyste zdrowie – czyste miejsca w Krakowie &... Do 21 listopada trwa projekt pt. „Czyste zdrowie”. W jego ramach mieszkańcy Krakowa mogą zgłaszać miejsca użyteczności publicznej, takie jak kawiarnie...