Postanowił przetestować swoje BMW – rozbił auto na drzewie

Postanowił przetestować swoje BMW – rozbił auto na drzewie

Policjanci z dąbrowskiej drogówki w dniu 23 sierpnia w godzinach południowych otrzymali nietypowe zgłoszenie. Na jednym z parkingów zlokalizowanym przy kompleksie rekreacyjno-wypoczynkowym, kierujący testując swoje umiejętności w tzw. poślizgu kontrolowanym /drifcie/, uderzył w drzewo.

Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia zastali 21-letniego kierowcę oraz 19-letniego pasażera. Jak się okazało, 21-latek jadąc z kolegą przez centrum Dąbrowy Tarnowskiej postanowił „przetestować” swoje bmw celowo wprowadzając samochód w poślizg. Młody kierowca przecenił  swoje umiejętności, stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Na szczęście nikt w wyniku zdarzenia nie poniósł obrażeń, jednakże zaznaczyć należy że tego typu nieodpowiedzialne zachowanie powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu i niejednokrotnie prowadzi do tragicznych w skutkach konsekwencji.

Policjanci przebadali młodego kierowcę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca był trzeźwy. W tej szczególnie niebezpiecznej sytuacji, policjanci zdecydowali o skierowaniu sprawy do sądu o ukaranie sprawcy wykroczenia z wnioskiem o orzeczenie zakazu kierowania.

To Cię może zainteresować:

Nagranie z tragicznego wypadku!….Zginęła kursantka na prawo jazdy