Nowa trasa linii 17

Nowa trasa linii 17

Od września na krakowskich torach ponownie kursować będzie linia tramwajowa nr 17. Jej trasa będzie nieco zmieniona. Linia będzie wspomagała w godzinach szczytu popularne linie 11 i 19, dzięki temu odjazdy będą realizowane co 7,5 minuty.

Linia tramwajowa nr 17 kursować będzie na trasie Czerwone Maki P+R – Dworzec Towarowy. Trasa zmieni się na odcinku między przystankami Lipińskiego i Starowiślna. Z Ruczaju tramwaj pojedzie po trasie linii 11 przez Łagiewniki do przystanku Korona, następnie po trasie linii 19 do Dworca Towarowego

Linia 17Czerwone Maki P+R – Bobrzyńskiego – Grota-Roweckiego – Brożka – Wadowicka – Kalwaryjska – Limanowskiego – Na Zjeździe – Starowiślna – Dietla – Grzegórzecka – al. Powstania Warszawskiego – tunel tramwajowy – Dworzec Towarowy.

Dzięki powyższej zmianie linia 17 będzie wspomagała w godzinach szczytu linie 11 i 19, dzięki temu odjazdy będą realizowane co 7,5 minuty. Pozwoli to zrealizować oczekiwane przez mieszkańców wzmocnienie linii 11 na odcinku z Ruczaju na Stare Podgórze, a także linii 19 z Dworca i ronda Mogilskiego w kierunku Podgórza. Dodatkowo mieszkańcy rejonu ul. Borsuczej zyskają bezpośrednie połączenie z południowym odcinkiem ul. Starowiślnej, rondem Mogilskim i przystankiem Dworzec Główny Tunel.

Linia będzie kursowała tylko w godzinach szczytu.