II etap prac na al. Pokoju. Kolejne zmiany w komunikacji tramwajowej

II etap prac na al. Pokoju. Kolejne zmiany w komunikacji tramwajowej

W piątek, 24 sierpnia, rozpocznie się drugi etap prac serwisowych na torowisku tramwajowym na alei Pokoju. Aż do niedzieli, 2 września, wyłączony będzie ruch tramwajowy na odcinku od pętli na Dąbiu do ronda Czyżyńskiego.

W związku z tym wprowadzone zostały następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

 • linia nr 0 – w niedziele 26 sierpnia i 2 września kursy na trasie Kopiec Wandy – Muzeum Inżynierii Miejskiej zostaną zawieszone. Tramwaje będą kursować tylko na trasie Muzeum Inżynierii Miejskiej – Cichy Kącik z zachowaniem obecnych godzin odjazdów.
 • linia nr 1 – będzie kursować na trasie czasowo zmienionej z Salwatora do ronda Grzegórzeckiego bez zmian, a następnie al. Powstania Warszawskiego, ul. Mogilską i al. Jana Pawła II do ronda Czyżyńskiego, gdzie linia wróci na swoją stałą trasę do Wzgórz Krzesławickich. Częstotliwość kursowania w dni zostanie zmniejszona do 20 minut.
 • linia nr 14 – będzie kursować na trasie czasowo skróconej z Bronowic Małych do pętli Dąbie. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian.
 • linia nr 22 – będzie kursować na trasie czasowo zmienionej z Borku Fałęckiego do ronda Grzegórzeckiego bez zmian, a następnie al. Powstania Warszawskiego, ul. Mogilską i al. Jana Pawła II do ronda Czyżyńskiego, gdzie linia wróci na swoją stałą trasę do Walcowni. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian.
 • linia nr 62 – będzie kursować na trasie czasowo skróconej z Czerwonych Maków P+R do pętli Dąbie (Linia kursuje od nocy z czwartku na piątek do nocy z niedzieli na poniedziałek). Na odcinku Dąbie – Plac Centralny im. R. Reagana będzie kursować linia autobusowa nr 662.
 • linia nr 71 – uruchomiona zostanie zastępcza linia tramwajowa kursująca na trasie: Salwator – ul. Zwierzyniecka, ul. Franciszkańska, ul. Starowiślna, ul. Grzegórzecka, al. Pokoju – Dąbie.
  Linia będzie kursować we wszystkie dni tygodnia z częstotliwością co 20 minut  -w dni powszednie przez cały dzień, w soboty w godz. 5.00-21.00, w dni świąteczne w godz. 5.00-20.00.
 • linia nr 662 – od nocy z poniedziałku na wtorek do nocy ze środy na czwartek będzie kursować bez zmian na stałej trasie: Czerwone Maki – Plac Centralny im. R. Reagana. Od nocy z czwartku na piątek do nocy z niedzieli na poniedziałek będzie kursować na trasie skróconej: Dąbie – Plac Centralny im. R. Reagana. Rozkład jazdy zostanie skoordynowany z linią nr 62.
 • linia nr 701 – uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Czyżyny Dworzec – ul. Medweckiego, ul. Bieńczycka (powrót: al. Jana Pawła II, ul. Dąbrowskiej, ul. Medweckiego), al. Pokoju – Ofiar Dąbia.
  Przystanek końcowy „Ofiar Dąbia” będzie zlokalizowany na al. Pokoju na istniejącym przystanku przelotowym w kierunku ronda Grzegórzeckiego. Natomiast przystanek początkowy będzie zlokalizowany na istniejącym przystanku przelotowym w kierunku ronda Czyżyńskiego.
  Przystanki na odcinku „Dąbie” – „Centralna” będą funkcjonować jak dla linii autobusowej nr 662.
  Linia będzie kursować w dni powszednie z częstotliwością co 5 minut w godzinach szczytu oraz co 10 minut poza godzinami szczytu i w dni wolne (w niedzielę do godz. 8.00 co 15 minut).

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

Bilety okresowe wykupione na linie nr 1, 14 i 22 zachowują ważność na trasach stałych i zmienionych tych linii oraz na całej trasie linii nr 701. Ponadto bilety okresowe na linię nr 14 zachowują ważność:

 • na trasie linii nr 125 na odcinku Rondo Hipokratesa – Ofiar Dąbia;
 • na trasie linii nr 152 na odcinku Rondo Kocmyrzowskie im. ks. Gorzelanego – Rondo Mogilskie;
 • na trasie linii nr 178/478 na odcinku Mistrzejowice – Rondo 308. Dywizjonu;
 • na trasie linii nr 182 na odcinku Rondo Piastowskie – Rondo Mogilskie;
 • na trasie linii nr 501 na odcinku Rondo Hipokratesa – Rondo Mogilskie;
 • na trasie linii nr 502 na odcinku Rondo Hipokratesa – Rondo Mogilskie.

Więcej informacji z Krakowa

Spacery po świątecznym Krakowie z przewodnikiem (z... W najbliższy weekend Koło Grodzkie PTTK wraz z Miastem Kraków zaprasza na kolejne spacery po Krakowie w ramach akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Kr...
Spotkanie mieszkańców ws. progów zwalniających na ... Rada Dzielnicy IV zaprasza mieszkańców  na spotkanie w sprawie montażu progów zwalniających na ul. Siewnej. Spotkanie odbędzie się 29.09.2016 r.  o g...
Żywa Lekcja Historii w Dworku W poniedziałek, 16 października, o godz. 11.00 w plenerze Dworku Białoprądnickiego uczniowie krakowskich szkół przedstawią etiudy teatralne inspirowan...
Bawił się petardami w pokoju. Ranny trafił do szpi... Bezmyślna zabawa petardami zakończona poważnymi obrażeniami ręki u 17-letniego mieszkańca Krakowa. Chłopiec stworzył także zagrożenie dla innyc...
Akcja straży pożarnej w Ekospalarnii Dziś w w Ekospalarnii odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe Państwowej Straży Pożarnej pod tytułem „Spalarnia 2017”. Uczestniczyło w nich 60 strażaków...
Groźny wypadek niedaleko Krakowa. Są osoby poszkod... Jak informuje portal Kraków112.pl - kilka minut przed godziną siódmą na DK-7 w miejscowości Michałowice doszło do wypadku komunikacyjnego z udziałem ...