Akcja straży pożarnej na ul. Krowoderskich Zuchów – ewakuowano z balkonów mieszkańców

Akcja straży pożarnej na ul. Krowoderskich Zuchów – ewakuowano z balkonów mieszkańców

W dniu 31 lipca o godzinie 11.18 do na numer alarmowy  wpłynęło zgłoszenie o pożarze w bloku mieszkalnym w Krakowie na ulicy Krowoderskich Zuchów. 

reklama

Podczas rozpoznania terenu  -stwierdzono zadymienie budynku zamieszkania zbiorowego 14 kondygnacyjnego. Część mieszkańców samodzielnie opuściła budynek przed przybyciem zastępów. Na balkonach piętra 1, 3 i 6 znajdowały się osoby, które wzywały pomocy. Zadysponowano dodatkowe siły i środki. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozpoczęciu wstępnego przeszukania obiektu w aparatach dróg oddechowych celem ustalenia osób do ewakuacji, wyważeniu drzwi pomieszczenia technicznego, podanie jednego prądu gaśniczego wody  na palące się przewody instalacyjne.

reklama

Pożar w bloku na Prądniku Czerwonym (nagranie)

Równocześnie rozpoczęto ewakuację osób przebywających na balkonach przy pomocy drabin mechanicznych. Pożar w pomieszczeniu technicznym na parterze został ugaszony, jednak na wszystkich szlakach komunikacyjnych utrzymywało się zadymienie. 

Ratownicy ustalili iż, na klatkach schodowych i w dostępnych mieszkaniach stężenie CO nie przekraczało 8 ppm. w związku z czym nie zarządzono ewakuacji całego budynku. W trakcie przeszukania 3 osoby poprosiły o pomoc w ewakuacji z obiektu, zostały one sprowadzone na dół przez strażaków. 

Polub nasz portal na FACEBOOKU i bądź na bieżąco z wydarzeniami w Krakowie – KLIKNIJ   (Ps Dzięki za LIKE  )

Info PSP

To Cię może zainteresować:

Tak się bawią turyści w Krakowie…Mężczyzna skoczył do Wisły z kładki Bernatka

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności