Arch Enemy w Krakowie: Koncert wyprzedany

Arch Enemy w Krakowie: Koncert wyprzedany

Arch Enemy wraca do naszego kraju na dwa koncerty! Melodyjni death metalowcy wystąpią 16 czerwca w krakowskim klubie Kwadrat oraz dzień później 17 czerwca w gdańskim B90. W roli supportów obejrzymy występy Jinjer oraz Totem.

Wszystkich zainteresowanych występem Arch Enemy w Krakowie chcielibyśmy poinformować, że koncert został całkowicie wyprzedany. Bilety na to wydarzenie nie będą już dostępne w oficjalnej sprzedaży.

Bilety na koncert w Gdańsku cały czas w sprzedaży!
Bilety dostępne na: https://tickets.soundrive.pl

ARCH ENEMY (Szwecja) melodyjny death metal:

Można powiedzieć, że jest taka prawidłowość, iż zespół doskonale przyjęty przez polskich fanów, stara się jak najszybciej na koncerty do Polski powrócić. Przykłady można mnożyć, a kolejnym jest znakomita, melodyjno-deathmetalowa załoga Arch Enemy. Mający swą bazę w Szwecji zespół, będący od jakiegoś czasu ekipą międzynarodową, zaledwie parę miesięcy temu rozgrzał do czerwoności maniaków metalu w warszawskiej Progresji, a ci odwzajemnili mu się piekielnie gorącym przyjęciem. Nic dziwnego, że kapela Michaela Amotta, legendy ekstremalnego metalu, którego znamy z Carcass czy Carnage, postanowiła szybko do nas wrócić. Do tego na dwa koncerty!

Nic spektakularnego w Arch Enemy przez ostatnich kilka miesięcy się nie wydarzyło, więc przypomnijmy parę faktów. Amott założył zespół w 1995 roku. Oprócz niego w zespole najdłuższy staż mają bębniarz Daniel Erlandsson i basista Sharlee D’Angelo. Od początku w muzyce grupy piękne melodie, wygrywane przez Michaela na gitarze, zderzały się z growlem oraz potężnymi riffami. Tak pozostało do dzisiaj. Zanim jednak w Arch Enemy głos zaczęły dawać piękne panie (Angela Gossow i dająca go do dziś Alissa White-Gluz), przez pięć lat charczał w nim Johan Liiva. Z nim powstały pierwsze trzy albumy studyjne. Sukcesy na skalę międzynarodową to już czasy pań za mikrofonem w Arch Enemy.

Obecnie dorobek Arch Enemy obejmuje 10 płyt studyjnych, z których ostatnią jest wydana w 2017 roku „Will To Power”. I właśnie ten materiał formacja Michaela Amotta promować będzie na koncertach w Polsce. Będzie ogrom pięknych melodii, gitarowych solówek i pojedynków Amotta z gigantem gitary Jeffem Loomisem (eks-Nevermore, eks-Sanctuary), a pochodząca z Kanady Alissa będzie powalać wokalami oraz czarować kostiumami.

Sprawdź, jeśli lubisz: In Flames, Dark Tranquillity, Hypocrisy, At The Gates…

http://www.archenemy.net
https://www.facebook.com/archenemyofficial
https://www.youtube.com/watch?v=mjF1rmSV1dM

JINJER (Ukraina) groove metal, metalcore, death metal, nu metal:

Na Ukrainie sytuacja polityczna i gospodarcza wciąż niepewna, więc wielu Ukraińców przyjeżdża do nas za chlebem i lepszym życiem. Pochodzący z miasteczka, położonego nieopodal Doniecka muzycy zespołu Jinjer, Ukrainy opuszczać nie zamierzają. Zamierzają natomiast coraz częściej prezentować swoją muzykę poza granicami ojczyzny. Grali już u nas niejednokrotnie, a we wrześniu 2017 roku pojawili się w Progresji, aby supportować… Arch Enemy. Energetycznym koncertem zdobyli serca przybyłych do klubu fanów. Późną wiosną podejmą próbę oczarowania maniaków ciężkiego grania w klubach w Krakowie i Gdańsku.

Dla przypomnienia – Jinjer to kwartet w składzie: Tatiana Shmailyuk (wokal), Roman Ibramkhalilov (gitara), Eugene Abdiukhanov (gitara basowa), Vlad Ulasevich (perkusja). Wszyscy są osłuchani w bardzo różnej muzyce, co znajduje w dość eklektycznej twórczości kapeli, zaliczanej jedynie do metalcore’a. Jinjer objechał z koncertami w minionych kilkunastu miesiącach niemal całą Europę oraz doczekał się kontraktu płytowego z austriacką wytwórnią Napalm Records. Firma wznowiła album „Cloud Factory”, wydany pierwotnie w 2014 roku przez sam zespół. Ostatnie regularne dzieło Ukraińców to wciąż „King Of Everything” z 2016 roku.

Sprawdź, jeśli lubisz: Lamb Of God, Guano Apes, Killswitch Engage, Pantera, Gojira…

http://jinjer-metal.com
https://www.facebook.com/JinjerOfficial
https://www.youtube.com/watch?v=c-vhrv-1Ctg

TOTEM (Polska) groove, thrash metal, metalcore:

Ledwo zaczął się rok 2018, a fani Totem mają już sporo powodów do radości. Zespół ogłosił wiosenną trasę po Polsce, a właśnie okazało się, że będzie również supportować szwedzkich mistrzów melodyjnego death z Arch Enemy metalu na ich koncertach w naszym kraju! Warto zatem pokrótce przypomnieć sylwetkę kapeli.

Totem powstał w Bukownie w 2002 roku. Czasy prehistoryczne w kapeli pamiętają obdarzona niesamowitym wokalem Weronika Zbieg (znana również ze Sceptic) oraz gitarzyści Gniewomir „Rudy” Latacz i Tomasz „Dzierżu” Dzierżek. Skład kwintetu uzupełniają: znany także z Frontside basista Wojtek Nowak oraz perkusista Jakub Homik. Dorobek wydawniczy Totem to dwie demówki, tyle samo dużych płyt oraz najmłodsza w tej grupie EP-ka „Limbo”, która ukazała się w 2015 roku. Styl muzyczny zespołu z Bukowna to niezmiennie połączenie death metalu, metalcore’a, thrash metalu oraz groove metalu.

Sprawdź, jeśli lubisz: Lamb Of God, Guano Apes, Arch Enemy, Frontside, Sceptic…

https://www.facebook.com/band.totem

Zagrają:
ARCH ENEMY (Szwecja) melodyjny death metal
+
Jinjer (Ukraina) groove metal, metalcore, death metal, nu metal
Totem (Polska) groove, thrash metal, metalcore

Kiedy: 16 czerwca (sobota) 2018
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 17 czerwca (niedziela) 2018
Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Elektryków
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: B90

Bilety na koncert dostępne na:
Gdańsk – http://www.b90.pl/bilety/

Zapraszają
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out https://www.instagram.com/knockoutprod
B90
http://www.b90.pl
https://www.facebook.com/B90klub

Więcej informacji z Krakowa

W piątek otwarcie odnowionego tunelu pod rondem Gr... Jak informuje  Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, w piątek 18  sierpnia zostanie otwarty odnowiony tunel pod rondem Grunwaldzkim.  W  w...
Zmiana w organizacji ruchu na al. Bora-Komorowskie... W nocy z niedzieli na poniedziałek (14/15 maja) zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu na al. Bora-Komorowskiego – ma to związek z rozpoczęciem k...
Orcheston – niezbędnik koncertowy Poniżej wykaz najbardziej istotnych informacji praktyczno-organizacyjnych związanych z koncertem Orcheston, który odbędzie się 14 grudnia 2018 w ICE K...
Rzucili w stronę policjantki petardę i ją ogłuszyl... Karygodne zachowanie nietrzeźwych nieletnich. Rzucona przez nich petarda  ogłuszyła policjantkę. Oświęcimska policjantka, podczas służby została o...
Zmiany w organizacji ruchu na ul. Kopernika Uwaga kierowcy! Jak informuje Kraków po kolei-we wtorek, środę i czwartek (09-11.10) będzie zamknięty przejazd pod wiaduktem na ul. Kopernika. Zamknię...
Złóż reklamację, a bank zwróci ci opłaty za dodatk... Klienci, którzy między 28 marca 2015 r. a 1 października 2016 r. podpisywali z bankiem Millennium umowę o kartę debetową lub kredytową, automatycznie ...