Nowy kierunek! Z Krakowa polecimy do Dubaju

Nowy kierunek! Z Krakowa polecimy do Dubaju

Wczoraj o godzinie 22:28 wylądował w Krakowie samolot linii lotniczej flydubai. Tym samym nowy  przewoźnik  rozpoczął realizację codziennych bezpośrednich lotów na trasie Dubaj – Kraków. 

Dzięki współpracy flydubai z Emirates pasażerowie mogą skorzystać z bogatej oferty połączeń do ponad 200 miejsc. flydubai jest pierwszym przewoźnikiem rejsowym oferującym bezpośrednie połączenie na tej trasie. Lot inauguracyjny z Terminala II międzynarodowego lotniska Dubaj  do Kraków Airport  miał miejsce  8 kwietnia. Za sterami samolotu byli polski kapitan i pierwszy oficer, na pokładzie byli  również polscy członkowie personelu pokładowego.

Delegacji, która przyleciała inauguracyjnym rejsem z Dubaju,  przewodniczył Jeyhun Efendi, wiceprezes ds. operacji handlowych (ZEA, Bliski Wschód, Europa i WNP) w spółce flydubai. Na pokładzie samolotu obecni byli także Robert Rostek, polski ambasador w ZEA; Thierry Aucoc; wiceprezes ds. handlowych (Europa i Federacja Rosyjska) w Emirates oraz  przedstawiciele mediów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Delegację na lotnisku w Krakowie powitał dr Yousif Eissa AlSabri, ambasador ZEA w Polsce, Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport  oraz Paweł Galiak, dyrektor handlowy  Kraków Airport.

– Jako pierwszy przewoźnik realizujący codzienne loty na trasie Dubaj – Kraków cieszymy się z możliwości, jakich to nowe połączenie dostarczy gospodarce i turystyce zarówno w ZEA, jak i w Polsce. Trasa obsługiwana jest przez najnowszą maszynę w naszej flocie, która zagwarantuje pasażerom niezapomniane wrażenia z podróży. Pasażerowie  wylatujący z Krakowa będą mogli skorzystać z połączeń do ponad 200 miejsc z przesiadką z Dubaju. Zyskają również okazję, by odkryć ten popularny kierunek turystyczny – skomentował Jeyhun Efendi wiceprezes ds. operacji handlowych flydubai podczas konferencji prasowej.

Codzienne bezpośrednie loty na trasie Dubaj-Kraków obsługiwane będą przez najnowszy samolot we flocie flydubai, Boeing 737 MAX 8. Boeing wyposażony został w rozkładane łóżka w klasie biznes, zapewniając komfort i spokojny sen podczas lotu. Natomiast w klasie ekonomicznej umieszczone zostały nowe fotele RECARO, zaprojektowane tak, by zoptymalizować przestrzeń i zapewnić wygodę pasażerom podczas lotu. Samolot linii flydubai posiada również ekrany full HD o przekątnej 30 cm, z możliwością wyświetlania ponad 1000 godzin filmów, programów telewizyjnych, muzyki i gier w języku angielskim, rosyjskim i arabskim.

W ramach wspólnej obsługi połączeń i współpracy między Emirates i flydubai na tej trasie, pasażerowie obu linii będą mogli dotrzeć do kilkuset miejsc na całym świecie z przesiadką w Dubaju.

 

– Dzięki tej współpracy pasażerowie mogą w łatwy i wygodny sposób kontynuować podróż do ponad 90 lotnisk docelowych w ofercie flydubai, które uzupełniają sieć tras linii Emirates, obejmującą sześć kontynentów i ponad 80 krajów –  mówił Thierry Aucoc, wiceprezes ds. handlowych w linii Emirates. – Przez lata funkcjonowania obie linie lotnicze rozwijały się niezależnie i osiągały sukcesy. Ich współpraca i uzupełniające się modele biznesowe zapewnią wiele korzyści zarówno pasażerom, obu liniom lotniczym, jak i Dubajowi. Jesteśmy dumni z tego, że możemy być częścią tego przedsięwzięcia.  Przewidujemy wielki sukces flydubai na polskim rynku – dodał.

Rezerwując bilety w ramach wspólnej obsługi połączeń, pasażerowie linii Emirates otrzymają dodatkowe posiłki oraz będą przysługiwać im limity bagażu rejestrowanego Emirates podczas lotów obsługiwanych przez flydubai zarówno w klasie biznesowej, jak i ekonomicznej.

­-Połączenie oferowane przez nowego przewoźnika: linię lotniczą flydubai – z krakowskiego lotniska do portu lotniczego Dubaj (DXB) otwiera szerokie możliwości podróży dla pasażerów z południowej Polski. Stało się to możliwe także dzięki porozumieniu pomiędzy liniami flydubai i Emirates – powiedział Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport. – Kraków i Małopolska łączą w sobie wielowiekową tradycję i nowoczesność –  są  wysoko oceniane przez zagranicznych inwestorów i zauważane w międzynarodowych rankingach. Bogata oferta turystyczna i kulturalna umożliwia zaplanowanie wypoczynku o każdej porze roku. Nowe połączenie jest szansą dla dalszego rozwoju naszego regionu i stworzenia kolejnych miejsc pracy – dodał Radosław Włoszek.

Zbliżające się uruchomienie lotów do Dubrownika w Chorwacji w kwietniu oraz lotów do Katanii we Włoszech i do Salonik w Grecji w czerwcu spowoduje rozszerzenie sieci połączeń flydubai w Europie do 26 portów lotniczych i zwiększenie liczby lotów do 135 tygodniowo.

Szczegóły dotyczące lotów

Ceny za loty w dwie strony w klasie biznesowej do Krakowa będą zaczynać się od 6755 AED / 8231 PLN, a w klasie ekonomicznej od 2325 AED / 1121 PLN brutto.

Bilety można kupić lub zarezerwować przez stronę internetową flydubai, przez Centrum Obsługi Klienta pod numerem (+971) 600 54 44 45, w punktach sprzedaży flydubai lub we współpracujących z linią lotniczą biurach podróży. Rezerwacji biletów można dokonać także za pośrednictwem oficjalnej aplikacji mobilnej flydubai.

Więcej informacji:

Holidays by flydubai https://holidays.flydubai.com/en/

Pełen rozkład lotów i lista opłat dostępne są na stronie: https://www.flydubai.com/en/plan/timetable

Więcej informacji z Krakowa

Zagraniczni kieszonkowcy okradają turystów w Krako... Corocznie, okres wakacyjny jest czasem wzmożonego napływu turystów zagranicznych do stolicy Małopolski. Jednak jak pokazuje policyjna praktyka, w tym ...
Hunter–zapraszamy na koncert w Krakowie Galicja Productions ma zaszczyt zaprosić na koncert promujący nową płytę zespołu Hunter. Hunter to polski zespół wykonujący muzykę z pogranic...
Poznaj parki narodowe na pikniku w Krakowie Już w najbliższą niedzielę w parku Jordana odbędzie się piknik pt. „Poznaj małopolskie parki narodowe”. Na moc atrakcji, które będą czekać w godz. od ...
Znasz tych mężczyzn? Powiadom policję! Policja w Krakowie poszukuje dwóch sprawców uszkodzenia samochodów przy ul. Długiej, do którego doszło 15 czerwca 2017 r. około godziny 5 rano. Sprawc...
Koncert Margaret, Kamil Bednarek oraz Afromental w... Gwiazdy polskiej sceny muzycznej, niesamowita atmosfera i udana zabawa – to czeka na tegorocznych maturzystów już 23 czerwca 2018 r. (sobota) w TAURON...
Marcin Kydryński w Dworku Dworek Białoprądnicki zaprasza na niezwykłe spotkanie z Marcinem Kydryńskim -  podróżnikiem, fotografem, dziennikarzem muzycznym, organizatorem koncer...