Sprzątał nie tylko śmieci! 35 – latek okradał miejsce pracy

Sprzątał nie tylko śmieci! 35 – latek okradał miejsce pracy

Sprzątał nie tylko śmieci. Policjanci z III Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 35-latka, który okradł miejsce pracy m.in. ze sprzętu elektronicznego.

W ręce funkcjonariuszy z III Komisariatu Policji w Krakowie wpadł  35 – letni krakowianin, który dorabiał do pensji, okradając miejsce pracy. Mężczyzna, będąc zatrudnionym w firmie świadczącej usługi porządkowe na terenie jednego z krakowskich biur, wpadł na pomysł intratnego biznesu. Wykorzystując swobodę poruszania się po firmowych pomieszczeniach oraz nieobecność pracowników, wynosił z pokojów sprzęt elektroniczny, a także pozostawione elektronarzędzia.

W ciągu dwóch nocy wyniósł przedmioty, których łączna wartość została oszacowana na ponad 17 000 zł. Łupem rabusia padły laptopy, tablety, nawigacje GPS. Proceder został zarejestrowany przez kamery monitoringu, znajdujące się w budynku.

Śledczy z Komisariatu III Policji w Krakowie przedstawili sprawcy 2 zarzuty kradzieży (art.278par.1kk.), do popełnienia których się przyznał. Podczas przesłuchania podejrzany wyjaśnił, że swe zdobycze sprzedał przypadkowym osobom na placu targowym.

Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.