Lidl ostrzega! Ten produkt może się zapalić, a nawet eksplodować!

Lidl ostrzega! Ten produkt może się zapalić, a nawet eksplodować!

Lidl przestrzega przed kupowaniem maszynek do strzyżenia marki Silvercest. Grożą pożarem, a nawet eksplozją. Produkt natychmiast wycofano ze sprzedaży.

Treść komunikatu:

Soest, 23. marca 2018 roku. Firma TARGA GmbH w trosce o bezpieczeństwo konsumentów wycofuje obecnie z  rynku produkt„Maszynka do strzyżenia włosów i brody z komorą próżniową SHBV 800 A1“ marki „Silvercrest“ o numerze 290952 (patrz tabliczka znamionowa na spodzie urządzenia).

Z uwagi na błąd produkcyjny, w przypadku pojedynczych urządzeń nie można wykluczyć prawdopodobieństwa wystąpienia pożaru i eksplozji podczas ładowania lub dalszego korzystania z nich. W związku z tym firma TARGA GmbH prosi wszystkich klientów o zastosowanie się do niniejszego wycofania i zaniechanie dalszego użytkowania urządzenia.

Przedmiotowy produkt sprzedawany był w sklepach Lidl w Polsce od 14.12.2017. Artykuł ten można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez okazywania paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony.

Wycofanie dotyczy wyłącznie produktu „Maszynka do strzyżenia włosów i brody z komorą próżniową SHBV 800 A1“ marki „Silvercrest“ o numerze 290952 (patrz tabliczka znamionowa na spodzie urządzenia). Pozostałe artykuły marki „Silvercrest”, a zwłaszcza inne produkty firmy TARGA GmbH, nie są objęte wycofaniem.

TARGA GmbH przeprasza nabywców wspomnianego artykułu za powstałe niedogodności”

Źródło LIDL