Pijana 19-latka groziła nożem taksówkarzowi!

Pijana 19-latka groziła nożem taksówkarzowi!

We wtorek (27 marca br.) w godzinach popołudniowych, 19-letnia krakowianka, zamówiła kurs spod podgórskiego centrum handlowego do Nowej Huty.

Gdy taksówkarz zawiózł klientkę pod wskazany adres, kobieta zmieniła zdanie i poleciła kierowcy, aby zawrócił. Wtedy mężczyzna, zgodnie z jej życzeniem, skierował się na parking sklepowy, z którego wcześniej zabrał tę kobietę. W tym momencie przewoźnik wykonanie kolejnego kursu uzależnił od uregulowania należności za dotychczasowy transport. Stanowcza postawa mężczyzny spowodowało u  19-latki wybuch agresji.

Kobieta wyciągnęła z torebki nóż, który skierowała w stronę kierowcy. Pod groźbą  jego użycia kategorycznie zażądała przewiezienia do swojego miejsca zamieszkania. Mężczyzna usiłując wytrącić z jej ręki niebezpieczny przedmiot, jednocześnie wzywał pomocy wśród przechodniów. Jeden ze świadków zdarzenia telefonicznie powiadomił o nim Policję. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze, którzy zatrzymali nieobliczalną i nietrzeźwą kobietę.  Jak się okazało, miała niemal 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Następnego dnia, gdy już wytrzeźwiała, usłyszała zarzut z art. 191 KK, tj. zmuszania kierowcy do określonego zachowania. Podczas przesłuchania podejrzana zasłaniała się niepamięcią z powodu znacznego upojenia alkoholowego.

Decyzją Prokuratury Rejonowej dla Krakowa-Podgórza wobec 19-latki został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.  Kobiecie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również:

Zabójstwo w Krakowie! Pobił i związał kobietę, a następnie podpalił altankę