Posiadał 10 gram marihuany – Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności

13 lutego policjanci  w Skale zatrzymali 22- letniego mieszkańca m. Skała, który posiadał przy sobie środki odurzające w postaci 10 gram marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze tego dnia w godzinach wieczornych, pełniąc służbę w m. Skała, napotkali znanego im 22- latka, idącego samotnie ulicą. Wobec podejrzenia, że spacerowicz może posiadać środki odurzające, jak i z uwagi na jego nerwową reakcję na widok radiowozu, policjanci postanowili go sprawdzić. W trakcie legitymowania  mężczyzna nadal zachowywał się podejrzanie i nerwowo. Okazało się,  że był w stanie silnego upojenia alkoholowego, a za gumką od spodni miał schowane zawiniątko z marihuaną.

Policjanci zatrzymali posiadacza narkotyków i po wykonaniu niezbędnych czynności, przewieźli go do policyjnego aresztu. Następnego dnia, po wytrzeźwieniu, 22- latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających w postaci marihuany o wadze 10 gram (art. 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii). Narkotyki zostały zabezpieczone do sprawy w tzw. „bezpiecznej kopercie” i będą stanowić dowód w sprawie.

Za popełniony czyn sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Polub nasz portal na FACEBOOKU i bądź na bieżąco z wydarzeniami w Krakowie – KLIKNIJ   (Ps Dzięki za LIKE 🙂 )

Potrącenie pieszego w Krakowie (nagranie)

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności