Dwie osoby zginęły w pożarze

W dniu 21.01.2017r. o godz. 00:55 na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o palących się wagonach w Krakowie przy ul. Kolejowej 4 w których mogą przebywać osoby bezdomne. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano ratowników. Po przybyciu na miejsce straży pożarnej stwierdzono rozwinięty pożar dwóch wagonów kolejowych.

reklama

Po przeprowadzeniu rozpoznania uzyskano informacje od obecnych na miejscu pracowników PKP Energetyka, że z wagonu kolejowego wyszły 3 osoby i są poparzone. W związku z trudnościami z zaopatrzeniem wodnym na polecenie strażacy zmuszeni byli zadysponować na miejsce dodatkowe siły i środki.

reklama

W trakcie prowadzonych działań uzyskano informację od osób poszkodowanych, że w płonących wagonach mogą znajdować się jeszcze dwie osoby oraz turystyczne butle gazowe.

Po ugaszeniu pożaru, strażacy wyposażeni w kamerę termowizyjną weszli do środka osobowego wagonu kolejowego celem przeszukania i dogaszenia. W trakcie przeszukania odnaleziono zwęglone zwłoki dwóch osób, których tożsamości nie ustalono.

W wagonie odnaleziono również trzy turystyczne butle gazowe, które schłodzono do temperatury otoczenia. Po ugaszeniu pożaru całość skontrolowano i nie stwierdzono zagrożenia.

W działaniach udział brało 8 zastępów, ogółem 28 strażaków.Miejsce zdarzenia przekazano pisemnie Policji, która wyjaśni okoliczności pożaru.

Info i Foto PSP

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności