Dzielnica Stare Miasto zaprasza w ten weekend (16–17 września) na swoje święto!
Program:
ŚWIĘTO ULICY KRUPNICZEJ , 16 września 2017 – Program wydarzeń
16 września 2017 r. (sobota), godz. 11:00-22:00 przestrzeń ul. Krupniczej, Dom i Ogród Józefa Mehoffera, Instytut Austriacki: Kraków, ogród Centrum Młodzieży przy ul. Krupniczej 38
W programie:
Godz.14:00 – 21:30: występy artystyczne (m.in. pokazy tańca, minikoncerty, itp.) na scenie przy Teatrze Bagatela
Ogród Centrum Młodzieży przy ul. Krupniczej 38:
Godz. 12:00-14:00: wyjątkowy spektakl w ogrodzie przy Krupniczej 38!
Interaktywne przedstawienie muzyczno-taneczne dla dzieci pt. „ Przygody Zefirka i spółki – w Krainie Żywiołów” w wykonaniu „Teatru w ruchu” (wstęp wolny).
Godz. 14:00 – 18:00: warsztaty z udziałem Krakowskiej Manufaktury Czekolady
Godz. 14:00 – 19:00: kiermasz rozmaitości
Godz. 16.30 – 20:00: Stefa Tanga (darmowa lekcja, pokaz tanga i milonga z udziałem Aneta y Gianpio Tango)
Godz. 20:30 – 22:00: Potańcówka dla mieszkańców Dzielnicy I (i nie tylko!)
Instytut Austriacki : Kraków (wejście od strony ulicy Krupniczej)
Godz. 12:00 do 17:00: wystawa fotografii Tadeusza Zycha o Wiedniu
Dom Józefa Mehoffera – Muzeum Narodowe w Krakowie:
Godz. 11:00–12:00 – Joga w muzeum – otwarte zajęcia prowadzą nasi sąsiedzi – trenerzy z szkoły Jogi MAYURA
Godz.13:00–14:00 – zwiedzanie Domu Józefa Mehoffera z przewodnikiem
Godz. 14:30–16:00 – warsztaty plastyczne poświęcone twórczości Jerzego Nowosielskiego (warsztaty będą poprzedzone specjalnym pokazem slajdów w Kinie Paradox przy ul. Krupniczej 38 – o godz. 14.00)
Godz. 16:00–17:00 – koncert kameralny Sarah WÜRSTEN – fortepian – w programie: Bloch, Chopin, Gershwin, Magin, Airis Quartet Aleksandra CZAJOR – I skrzypce, Grażyna ZUBIK – II skrzypce, Natalia WARZECHA-KARKUS – altówka, Julia KOTARBA – wiolonczela – w programie: Haydn, Szymanowski, Tansman
Godz. 18:00–19:00 –„Franciszek Wyspiański, krakowski rzeźbiarz” – kilka słów o nowej wystawie w Domu Józefa Mehoffera oraz wspólne zwiedzanie stałej ekspozycji, prowadzenie Beata Studziżba-Kubalska
Godz. 15:00 – 20:00 – Bulgotanie ogrodu – akcja artystyczna przed Domem Józefa Mehoffera – prowadzenie Dominika Tokarska
Galeria w tym dniu czynna będzie do godz. 20.00, wstęp bezpłatny.
OŚRODEK KULTURY EUROPEJSKIEJ „EUROPEUM” – ODDZIAŁ MUZEUM NARODOWEGO W KRAKOWIE
Godz. 11:00–18:00 – Tropiciele sztuki – konkurs z nagrodami oraz zabawy plastyczne i muzyczne wokół Europeum dla dzieci młodszych i starszych
Godz. 12:00–14:00 – Wyklejamy obrazy – warsztaty z elementami sensoplastyki – prowadzenie Dominika Tokarska – certyfikowany trener sensoplastyki® 1st, absolwentka ASP w Krakowie
Uczestnicy pracują w ubraniu przeznaczonym do ubrudzenia. Mile widziany strój na zmianę.
Godz. 15:00–18:00 – Sięgamy po sztukę–spotkania przy obrazach – prowadzenie Joanna Świtała
Przewodniczka będzie opowiadała o obrazach wybranych przez widzów z kolekcji Europeum.
Galeria w tym dniu czynna będzie do godz. 16.00, wstęp bezpłatny
Przestrzeń ulicy Krupniczej:
Godz. 13:30: terenowa gra rodzinna „Krupy na Krupniczej” /start: CM, ul. Krupnicza 38, (zgłoszenia: kkwiecien@cmjordan.krakow.pl)
Godz. 14:00-19:00: warsztaty rękodzieła, tworzenie Exlibris, EkoWarsztaty, malowanie twarzy, itp.
Godz. 15:00-19:00: fotoatelier (wesołe przebieranki dla całęj rodziny)
Godz. 14:30, 15:30, 16:30: występ grupy tańca współczesnego „Agitatus” (przy ul. Krupniczej 21a)
Godz.17:00: pokaz tańca HIP – HOP ((przy ul. Krupniczej 21a)
Godz. 18:00-20:00: występy Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Słowianki” (różne punkty ulicy Krupniczej)
Przez cały czas trwania imprezy: wystawa fotografii związanych z ulicą Krupniczą, Wielka Akacja Zbiorki Makulatury (https://www.facebook.com/events/1463130037110317/), z której cały dochód zostanie przekazany na zakup wyprawek na nowy rok szkolny dla dzieci z ubogich rodzin., występy muzyczne w przestrzeni ulicy, niespodzianki i oferty specjalne w restauracjach, kawiarniach i bistrach z ul. Krupniczej,
WSTĘP WOLNY!
Organizatorzy: Rada i Zarząd Dzielnicy I Stare Miasto, Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana
w Krakowie
ŚWIĘTO ULICY KANONICZEJ , 17 września 2017 – Program wydarzeń
10:00 – 18:00 – stoisko Wydawnictwa Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (miejsce: ul. Kanonicza) – Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Krakowie
10:00 – 18:00 – namiot edukacyjny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie (miejsce: plac Marii Magdaleny)
10:00 – 18:00 – Stoisko edukacyjno-promocyjne Muzeum Archeologicznego w Krakowie (miejsce: Plac Marii Magdaleny)
10:00 – 18:00 – Wystawy czynne bezpłatnie w Muzeum Archeologicznym w Krakowie (wejście od ul. Poselskiej 3)
O godzinach: 11:00, 13:00 i 16:00 – bezpłatne oprowadzenie po wystawach stałych Muzeum Archeologicznego w Krakowie (wejście od ul. Poselskiej 3)
11:00 – 12:00 – ciekawostki o Hiszpanii i języku hiszpańskim – prezentacja dla dzieci w wieku od 7 lat (miejsce: Instytut Cervantesa w Krakowie, ul. Kanonicza 12)
11:00 – 14:00 – zwiedzanie zabytkowego budynku Instytutu Cervantesa (miejsce: Instytut Cervantesa w Krakowie, ul. Kanonicza 12)
11:30 -12:30 – spektakl „Zapraszamy do Centrum Szkolenia Kusicieli” na podstawie „Żywotów Świętych” wg Piotra Skargi oraz „Listów Starego Diabła do Młodego” C.S. Lewis’a w interpretacji aktorskiej: Pauliny Puślednik, Mai Luxenberg oraz Sebastiana Grygo . Spektakl dla widzów od lat 15. Liczba miejsc ograniczona. Konieczność rezerwacji miejsc pod adresem rezerwacja@mnk.pl. (miejsce: Pałac Biskupa Erazma Ciołka oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, ul. Kanonicza 17)
11:30 – 12:00 – pokazowa lekcja jęz. hiszpańskiego dla przedszkolaków (miejsce: Instytut Cervantesa w Krakowie, ul. Kanonicza 12)
11:30 – 13:30 – darmowe testy kwalifikacyjne z jęz. hiszpańskiego (miejsce: Instytut Cervantesa w Krakowie, ul. Kanonicza 12)
11:30 – 18:00 – stoisko Księgarni i Wydawnictwa BONA przy ul. Kanoniczej 11 (w budynku samej księgarni: kiermasz wydawniczy – wszystkie książki wydawnictwa Bona rabat od 20% kawa i legendarny sernik pani Reni w zaskakującej cenie 9 zł)
12:00 – 15:00 – „Odkrywamy zabytki Okołu” – bezpłatny spacer edukacyjny z przewodnikiem. Wymagana wcześniejsza rejestracja telefoniczna 12 422-75-60 w. 50, ilość miejsc ograniczona (spotkanie uczestników przy kasie muzealnej – Muzeum Archeologiczne w Krakowie, ul. Poselska 3).
12:00 – 13:00 – Dziecięcy Dyskusyjny Klub Czytelniczy – Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Krakowie i Księgarnia BONA (miejsce: pl. Marii Magdaleny)
12:00 – 12:45 – prezentacja egzaminów DELE i DELE escolar (miejsce: Instytut Cervantesa w Krakowie, ul. Kanonicza 12)
12:15 – 13:00 – pokazowa lekcja jęz. hiszpańskiego dla dzieci od 6 r.ż. (miejsce: Instytut Cervantesa w Krakowie, ul. Kanonicza 12)
12:30 – 14:30 – „Z pieniądzem przez wieki” – bezpłatne zajęcia dla dzieci nawiązujące do handlowych tradycji centrum Krakowa (Muzeum Archeologiczne w Krakowie, wejście od ul. Poselskiej 3). Wymagana wcześniejsza rejestracja telefoniczna 12 422-75-60 w. 50, ilość miejsc ograniczona
13:00 – 14:00 – warsztaty artystyczne tworzenia „Ojo huichol” (oko boga )– amuletu indian Huichol z Meksyku (miejsce: Instytut Cervantesa w Krakowie, ul. Kanonicza 12)
13:00 – 14:00 – pokazowa lekcja jęz. hiszpańskiego dla młodzieży i dorosłych (miejsce: Instytut Cervantesa w Krakowie, ul. Kanonicza 12)
13:00 – 14:00 – Spotkanie z Anną Grochowską wokół książki „Wszystkie drogi prowadzą na Krupniczą. O Domu Literatów”, prowadzenie: Kamil Reichel – Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, Oddział w Krakowie – (miejsce: tylny dziedziniec Pałacu Biskupa Erazma Ciołka oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, ul. Kanonicza 17)
13:00 – 16:00 – Balet Cracovia Danza – tańce dworskie, gry i zabawy (miejsce: pl. Marii Magdaleny
13:00 – 18:00 – Dom Długosza – zwiedzanie dziedzińca i Sali Senackiej (miejsce: Dom Długosza, ul.
Kanonicza 25)
13:00 – 18:00 – zabawy i prezentacje dla dzieci i młodzieży: strzelanie z bezpiecznego łuku, rzucanie
do celu, zabawy grupowe, zawody, budowanie murów z drewnianych klocków, rysowanie … –
oczywiście będą jakieś drobne upominki, nagrody (w ogrodzie budynku Uniwersytetu Papieskiego im.
Jana Pawła II przy Kanoniczej 9)
13:00 -18:00 – spotkanie z rycerzem królowej Bony, Szymonem, oraz jego damą Ulą – Będzie można z nimi porozmawiać o dawnych zwyczajach, przymierzyć uzbrojenie, a może nawet zmierzyć się w walce z rycerzem? (miejsce: stoisko Księgarni i Wydawnictwa BONA przy ul. Kanoniczej 11)
15:00 – 16:00 – „Love Stories” – koncert Chóru Ars Cameralis (miejsce: Główny Dziedziniec w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, ul. Kanonicza 17)
16:30 – 17:30 – spektakl „Zapraszamy do Centrum Szkolenia Kusicieli” na podstawie „Żywotów Świętych” wg Piotra Skargi oraz „Listów Starego Diabła do Młodego” C.S. Lewis’a w interpretacji aktorskiej: Pauliny Puślednik, Mai Luxenberg oraz Sebastiana Grygo . Spektakl dla widzów od lat 15. Liczba miejsc ograniczona. Konieczność rezerwacji miejsc pod adresem rezerwacja@mnk.pl. (miejsce: Pałac Biskupa Erazma Ciołka oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, ul. Kanonicza 17)
16:00 – 18:00 – pokazy wozów policyjnych i strażackich (miejsc: plac Marii Magdaleny)
„POD KRAKOWSKIM NIEBEM – KONCERTUJĄCA KAWIARNIA”
Program imprezy na Placu Wolnica
23 września 2017
12.00 – Powitanie i oficjalne otwarcie imprezy, zapowiedź programu,
12.10 – Występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „ Mali Krakowiacy”,
12.40 – Akademia Pana Piórko i zabawy cyrkowe dla dzieci,
13.10 – Występ zespołów Show Dance „Feniks” SCKM,
13.40 – Prezentacje Studia Teatru Muzyki i Tańca,
14.10 – Pokaz Szkoły Tańca Jane Austin działającej przy Ośrodku Kultury
Krakowiacy- tańce angielskie i dworskie.
Atrakcje dla dzieci:
12.30-15.30 –Warsztaty Cyrkowe Pana Piórko,
12.00-15.30 –Terytorium Sztuki- warsztaty plastyczne i warsztaty
taneczne.
15.00 – Prezentacje zespołu tanecznego, szkolnej orkiestry kameralnej SzOK
i chóru kameralnego Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st.
- I.J. Paderewskiego w Krakowie,
16.00 – Występ Zespołu Tańca Irlandzkiego działającego przy Ośrodku
Kultury Krakowiacy,
16.20 – Pokaz Zespołu Tańca Bollywood działającego przy Ośrodku
Kultury Krakowiacy,
16.40 – Koncert wokalistów SCKM
17.00– Występ Big Bendu i zespołu jazzowego Szkoły Muzycznej I i II
stopnia im. B.Rutkowskiego w Krakowie,
18.00 – Występ Zespołu (dorośli) Pieśni i Tańca „Krakowiacy”,
18.30 – Pokaz Krakowskiej Szkoły Flamenco „ ALMORAIMA” działającej
przy Krakowskim Forum Kultury i warsztaty tańca dla publiczności.
19.30 – Koncert zespołu „BAJAZZER”
20.30 – Koncert gwiazdy wieczoru zespołu „SOKÓŁ ORKESTAR”
oraz gorąca potańcówka na krakowskim Kazimierzu