Włamał się do samochodu w Nowej Hucie – został złapany „na gorącym uczynku”

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci z wydziału kryminalnego z VII Komisariatu Policji w Krakowie patrolowali nowohuckie osiedla. Około godziny 4 nad ranem zauważyli dwóch mężczyzn, którzy stali przy jednym z pojazdów zaparkowanych na osiedlowym parkingu a jeden z nich trzymał w rękach szybę wyciągniętą z samochodu. Na widok radiowozu jeden z obserwowanych uciekł, natomiast drugi –  17-letni mieszkaniec Nowej Huty – został zatrzymany.

Pracownicy próbowali ukraść pręty miedziane z Huty

Jak ustalili kryminalni, mężczyźni włamali się do samochodu dostawczego marki Renault, w którym przechowywane były drogie elektronarzędzia. Przewożone w samochodzie przedmioty zniknęły – przy  nastolatku leżała jedynie skrzynia z narzędziami.  Zatrzymany usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem – za co grozi mu do 10 lat pobawienia wolności. Funkcjonariusze wyjaśniają jaka jest rola mężczyzny w innych tego typu  przestępstwach, które miały miejsce na terenie Krakowa w ostatnim czasie.

Policjanci pracujący nad sprawą poszukują także mężczyzny, który uciekł z miejsca kradzieży (nie jest wykluczone, że w zdarzeniu brały również inne osoby) i ustalają co stało się ze skradzionym łupem o wartości 8600 złotych.   

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności