Przywrócenie ruchu na ul. Ujastek Mogilski

Od  5 czerwca  zostanie przywrócony ruch tramwajowy w ciągu ul. Ujastek Mogilski, na odcinku Kombinat – Kopiec Wandy.

Aktualizacja 5.06.2017 / 10:30: – Tramwaje jednak nie pojadą…

W związku z tym zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

  • linia 16 – zostaną zlikwidowane kursy wariantowe wykonywane w godzinach szczytu na wydłużonej trasie MistrzejowicePleszów. Linia ponownie będzie kursować wyłącznie na trasie do Kopca Wandy;
  • linia 21 – zostanie przywrócona (przez cały dzień, we wszystkie dni tygodnia) na swoją stałą trasę na odcinku od przystanku „Kombinat” przez ul. Ujastek Mogilski, Igołomską do Pleszowa. W związku z trwającym remontem torowiska na Rondzie Kocmyrzowskim im. ks. Gorzelanego linia w dalszym ciągu kursuje trasą objazdową przez ul. Bieńczycką, Rondo Czyżyńskie i al. Jana Pawła II;
  • linia 721 – zostanie zlikwidowana.

           Przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanków: „Kopiec Wandy” (dla linii 21 – w rejonie schodów prowadzących na kopiec). Przystanek „Fort Mogiła” (dla linii 10 i 21) pozostanie nieczynny.

 

             Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

          W związku z przywróceniem ruchu tramwajowego w ciągu ul. Ujastek Mogilski oraz trwającym wyłączeniem ruchu tramwajowego w ciągu al. Andersa (na odcinku Rondo Kocmyrzowskie im. ks. Gorzelanego – Plac Centralny im. R. Reagana) od dnia 05.06.2017 r. obowiązywać będą tylko podane niżej zasady zachowania ważności biletów okresowych wykupionych na linie 16 i 21:

           Bilety okresowe wykupione na linię 16 zachowują ważność na stałej i zmienionej trasie (przez ul. Bieńczycką, Rondo Czyżyńskie i al. Jana Pawła II). W związku z likwidacją kursów wariantowych do Pleszowa, bilety okresowe wykupione na tę linię nie będą już obowiązywać na odcinku Kopiec Wandy – Pleszów.

           Bilety okresowe wykupione na linię 21 zachowują ważność na stałej i zmienionej trasie oraz we wszystkich pojazdach na trasie linii 142 na odcinku DH Wanda – Kombinat.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności