Pasażerowie tramwaju ujęli kieszonkowca

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym z krakowskich tramwajów. Do samotnie siedzącej kobiety dosiadł się mężczyzna. Pasażer próbował podjąć rozmowę z kobietą – zagadując i szukając wspólnego tematu. Jego prawdziwą intencją nie była jednak rozmowa towarzyska, a  uśpienie czujności kobiety i kradzież cennych przedmiotów. Jednak młoda kobieta nie dała się zwieść złym zamiarom złodzieja. Kobieta bardzo szybko zorientowała się, że coś złego się dzieje. W pewnym momencie zauważyła, że mężczyzna trzyma w ręce jej portfel.

Krzycząc zwróciła uwagę pozostałych pasażerów podróżujących tramwajem, którzy wykazując się szybką reakcją i chęcią pomocy – ujęli kieszonkowca. Następnie złodziej został przekazany wezwanym na miejsce  policjantom z 5 Komisariatu Policji w Krakowie.

33-letni mężczyzna trafił na komisariat, gdzie próbował pokrętnie tłumaczyć sposób w jaki wszedł w posiadanie nie należących do niego rzeczy. Złodziejowi został przedstawiony zarzut dokonania kradzieży, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności