„Nowa Huta w czterech smakach” – letni bieg już w sobotę

„Nowa Huta w czterech smakach” – letni bieg już w sobotę

„Nowa Huta w czterech smakach” to cykl czterech biegów crossowych w czterech różnych zakątkach Nowej Huty. Najbliższy bieg odbędzie się już w sobotę, 10 czerwca w okolicach Łąk Nowohuckich.

Każdy, kto weźmie udział w czterech biegach w roku, pokona łącznie dystans maratonu – 42 km 195 m. Trasa każdego biegu to około 10 km.

Wyjątkowy jest medal w tym biegu – ma on kształt os. Centrum C. Medale ze wszystkich biegów w ramach cyklu „Nowa Huta w czterech smakach” utworzą kolorową mapę Nowej Huty.

– Jesteśmy po edycjach zimowej i wiosennej Nowej Huty w czterech smakach. Biegi odbyły się w okolicach Yacht Klubu w Nowej Hucie i w Przylasku Rusieckim. Nasza kolorowa mapa Nowej Huty powoli zapełnia się medalami. Jest już na niej os. Centrum A i os. Centrum B. Kolejne biegi w tym roku i w kolejnych latach to nowe unikatowe medale, ale też unikatowe emocje – mówi Paweł Derlatka, pomysłodawca i kierownik zawodów.

– Celem zawodów jest promocja Nowej Huty, promocja zdrowego trybu życia i aktywności ruchowej. Poznajemy Nową Hutę i siebie nawzajem. Edycja letnia biegu jest wyjątkowa również dlatego, że odbywa się w czasie Dni Nowej Huty. Zawodnicy zrobią dwie pętle przez tereny pięknych Łąk Nowohuckich – dodaje.

W czasie biegu będzie trwać akcja „Człowiek zwierzakowi bratem” – zbiórka rzeczy dla bezdomnych psów i kotów: suchej i mokrej karmy, koców, ręczników. – To nie muszą być nowe rzeczy. Każdy z nas ma w domu przedmioty, których nie używa a które dla innych są niezbędne – mówi Magdalena Zyguła z Fundacji 4 Alternatywy, organizatora biegów. – Akcja „Człowiek zwierzakowi bratem” to również 5 zł z każdej wniesionej opłaty startowej przeznaczane na potrzeby zwierząt, które nie mają swoich ludzi – na zabiegi weterynaryjne, zakup specjalistyczne karmy – dodaje.

Nowa Huta w czterech smakach to ciepła, bezpośrednia atmosfera, wielkie zaangażowanie wolontariuszy i uśmiechy zawodników przekraczających linię mety.
– Serdecznie zapraszamy na bieg letni – już 10 czerwca, o godzinie 10.00. Zapewniamy możliwość zapisania się na bieg również w dniu zawodów. Będzie mnóstwo zabawy, miła atmosfera, na pewno nutka rywalizacji i pyszne jedzenie na mecie. Od godziny 12.20 będą trwać biegi dla dzieci. Zapisy na nie rozpoczynamy już o 8.30 w dniu zawodów – dodaje Paweł Derlatka.

Start, meta, biuro zawodów biegu Nowa Huta w czterech smakach – LATO i biegów dla dzieci: plac pomiędzy os. Centrum E a Nowohuckim Centrum Kultury (al. Jana Pawła II 232, 31-913 Kraków).

Więcej informacji na ultratrailmalopolska.pl i facebook.pl/nowahutawczterechsmakach.

Więcej informacji z Krakowa

Rada i Zarząd Dzielnicy IV Prądnik Biały zapraszaj... 1.06, godz. 18.00 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5, ul. Chełmońskiego 24 Azory – spotkanie ws. progów zwalniających na ul. Stanisławskiego oraz sp...
Park Reduta – zaproszenie na trzecie spotkan... Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w otwartych warsztatach, w ramach społecznego projektu Park Reduta - Park Kultur Regionu. Trzecie spotka...
Nowa zjeżdżalnia w Parku Wodnym Mamy bardzo dobrą informację dla klientów Parku Wodnego! Już jest! Nowa 120 metrowa zjeżdżalnia w Parku Wodnym  MAMBA to zjeżdżalnia pontonowa i...
Nowe autobusy w MPK W środę, 27 kwietnia przedstawiciele krakowskiego przewoźnika i firmy Solaris Bus&Coach SA podpisali umowę na dostawę do Krakowa 12 niskopodłogowy...
Polska Policja podsumowuje 2018 rok… Podsumowując 2018 rok można stwierdzić, że Polska to spokojny i bezpieczny kraj na tle innych państw europejskich. Liczby, tabele i wykresy towarzyszą...
Tomasz Oświeciński będzie walczył w KSW Jeden z najbardziej charakterystycznych polskich aktorów Tomasz Oświeciński, znany m.in. z hitowej roli „Stracha” w filmach „Pitbull” Patryka Vegi, sp...