Kraków na Dniach Hanzy

Kraków na Dniach Hanzy

Po raz pierwszy święto Hanzy przybierze, aż tak duże rozmiary. Organizatorzy w ciągu trzech dni wydarzenia, spodziewają się nawet 300 tysięcy gości w holenderskim Kampen.

Kraków do związku miast Hanzy, należał już w połowie XIV w. Dziś Dni Hanzy to przede wszystkim wydarzenia kulturalne i turystyczne. Ważny jest również aspekt ekonomiczny i ekologiczny, szczególnie w zakresie promowania zrównoważonego rozwoju gospodarczego z przyrodą.

Goście podczas Dni Hanzy, będą mieli okazje poznać Kraków od strony kulturalno- kulinarnej. Na scenie zaprezentuje się zespół Joanny Słowińskiej i ekspozycja instalacji „Czakram” Jakuba Najbarta w ramach projektu HANSEartWORKS.

W Kampen nie zabraknie również polskich smaków. Uczestnicy imprezy spróbują lokalnych przysmaków z krakowskiego food trucka, m.in. maczanki po krakowsku oraz bułki z kiełbasą krakowską.

To nie wszystko co przygotowała reprezentacja Krakowa. Turyści będą mogli odpocząć w strefie piknikowej, poleżeć na leżakach i zagrać w gry planszowe, w tym specjalną edycje Monopoly, której głównym bohaterem jest oczywiście nasze miasto. Nie zapomniano o konkursach, nagrodą są dwa weekendowe pobytu w Krakowie.

Wydarzenie odbędzie się od 16 do 18 czerwca

Info UMK