Festiwal Zaczarowanej Piosenki w Krakowie 2017

W weekend płyta Rynku zamieni się w arenę sportowych zmagań, a na scenie pod Ratuszem z osobami niepełnosprawnymi zaśpiewają największe gwiazdy polskiej muzyki. Finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki powalczą nie tylko o Statuetki Zaczarowanego Ptaszka, lecz także o stypendia umożliwiające im dalszy rozwój muzycznych pasji: I miejsce – 24 tys. zł, II – 10 tys. zł, III – 5 tys. zł.

4 czerwca wydarzenie zakończy wieczorny koncert „Tylko miłość”, na scenie wystąpią m.in. Stanisława Celińska, Anna Maria Jopek, Natalia Kukulska, Joanna Kulig, Robert Janowski, Janusz Radek, Justyna Schneider oraz laureaci Festiwalu Zaczarowanej Piosenki z poprzednich lat.

Dni Krakowa – Zobacz program

To nie koniec atrakcji przygotowanych przez Fundacje Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. W weekend na Plantach przy Bunkrze Sztuki wolontariusze ”, po raz kolejny organizują „Galerię pod Gołym Niebem”. Pieniądze ze zbiórki publiczne zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację 27-letniego Pawła Murawiaka.

Program:

3 czerwca, sobota

9.00 – zumbowa rozgrzewka z Saturn Fitness

9.45 – otwarcie 14. Ogólnopolskich Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko”

10.00 – pokazy niepełnosprawnych mistrzów sportu: rugby, szermierka, wioślarstwo, kolarstwo, koszykówka, ampfutbol, kulturystyka, narciarstwo, parawioślarstwo i wiele innych

13.00 – mecz siatkówki (niepełnosprawni sportowcy vs gwiazdy)

Goście specjalni: Adrian Castro, Ulrike Fuhrmann, Piotr Głowacki, Mateusz Janicki, Kamila Kubas, Paulina Ligocka, Mateusz Ligocki, Michał Ligocki, Monika Michalik, Grzegorz Mielczarek, Marcin Nowak, Karolina Pęk, Arkadiusz Pilch, Jarosław Rola, Wojciech Ryczek, Tomasz Schimscheiner, Igor Sikorski, Grzegorz Sudoł, Łukasz Szelilga, Anna Trener-Wierciak, Bogdan Wenta, Rafał Wilk, Zbigniew Zamachowski

Prowadzenie: Krzysztof Głombowicz i Michał Olszański

19.30 – otwarcie 13. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

20.00 – koncert finałowy 13. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

Finaliści:

Jagoda Chowaniec, Julia Gradomska, Kalina Kusterska, Bartosz Peszuk, Weronika Ryba, Martyna Wójcik – kategoria do lat 16

Kacper Barczak, Paulina Gruszecka, Aleksandra Nykiel, Sandra Pączek, Jakub Saniternik, Daniel Zawodnik – kategoria pow. 16 lat.

Gwiazdy: Katarzyna Cerekwicka, Halina Młynkova, Anna Karwan, Marek Piekarczyk, Andrzej Kobra Kraiński, Mateusz Ziółko

Jurorzy: Jan Młynarski (przewodniczący), Artur Barciś, Ewa Błaszczyk, Anna Maria Jopek, Joanna Kulig, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Zbigniew, Preisner, Magdalena Stużyńska, Magdalena Waligórska-Lisiecka, Maciej Zakościelny

Prowadzenie: Anna Dymna, Piotr Głowacki, Maciej Musiał, Zbigniew Zamachowski, Bronia Zamachowska

info: http://mimowszystko.org/

Foto poglądowe: Foter

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności