Festiwal Gier Planszowych w Galerii Bronowice

Już w najbliższy weekend, 10 – 11 czerwca, Galeria Bronowice zaprasza na Festiwal Gier Planszowych. Krakowskie centrum handlowe opanują miłośnicy planszówek i ponad 100 rodzajów gier. To niepowtarzalna okazja do poznania trendów, nowości i klasyków gier analogowych. Organizatorzy przygotowali pokazy połączone z warsztatami i turniejami, a także konkursy z nagrodami. Ponadto na zainteresowanych czekają rabaty na wybrane pozycje.

Gry planszowe, przeżywające ostatnio swój renesans, stały się sposobem na spędzanie czasu wolnego z rodziną i znajomymi. To doskonały pomysł na integrację zespołu, a także na poznanie nowych ludzi. Dzięki nim można kształtować swoją cierpliwości, rozwijać kreatywność oraz nauczyć się wygrywać i… przegrywać. Planszówki odgrywają ważną rolę edukacyjno-wychowawczą wśród dzieci, wymagają zaangażowania procesów poznawczych, emocji, motywacji i umiejętności interpersonalnych. Jest to idealny trening umysłowy, często połączony z elementami nauki przez zabawę.

 Podczas wydarzenia  odbędą się warsztaty i pokazy, które mają na celu objaśnienie zasad nie tylko ostatnich nowości na rynku, ale również kultowych tytułów np.: „Monopoly” czy „I Know”. Eksperci doradzą, które propozycje zaangażują najmłodszych na długie godziny i odciągną od ekranów telewizyjnych, a które są odpowiednie dla graczy z umiejętnościami strategicznego planowania i wymagają większego skupienia. Amatorzy rozgrywek będą mogli zmierzyć się w turniejach i konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, a dzięki współpracy z wydawcami organizatorzy przygotowali rabaty na wybrane planszówki. Partnerami festiwalu są: Granna, Foxgames, Hasbro, Hippocampus, Tactic, Nasza Księgarnia, Rebel, Trefl, Egmont.

Festiwal Gier Planszowych odbędzie się 10 – 11 czerwca, w godz. 12:00 – 18.00, w salonie Empik na poziomie 0 Galerii Bronowice. 

Ponadto w sobotę, 10 czerwca, Galeria Bronowice zaprasza najmłodszych na kolejny seans z cyklu Kino Malucha. Tym razem w Kinie Mikro zagości Miś Uszatek ze swoimi przygodami: „Niezwykłe buciki”, „Prosty sposób”, „Spóźnione śniadanie”, „Stary zegar” i „Światła mówią”. Każda bajka będzie emitowana trzykrotnie: o 10:00, 11:00 oraz 12:00. Wejście na seans jest bezpłatne, należy jednak dokonać wcześniejszej rezerwacji mailem: mikro@kinomikro.pl bądź telefonicznie: 609 109 116 lub 12 634 28 97.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności