Dni Krakowa – Zobacz program

Dni Krakowa to lokalny festiwal składający się z imprez o różnym charakterze, wśród których każdy znajdzie atrakcje dla siebie. Tradycyjnie już odbędzie się Intronizacja Króla Kurkowego, Wielka Parada Smoków czy Pochód Lajkonika. Dni Krakowa to czas zabawy, a także celebrowanie ważnych dla miasta świąt. Krakowianie są zaproszeni do udziału we mszy świętej w intencji Miasta, a Rada Miasta Krakowa zbierze się na uroczystej sesji. Święto Miasta Krakowa, obchodzone na pamiątkę lokacji 5 czerwca, w tym roku planujemy wzbogacić Świętem Flagi Miasta Krakowa, dzięki czemu krakowianie będą mieć kolejny powód do lokalnej dumy i eksponowania biało-błękitnej flagi. Dni Krakowa to także Święto Chleba na Placu Wolnica, Krakowski Kiermasz Książki na placu Marii Magdaleny, trzydniowe święto przenoszące w realia dawnej Polski – czyli Jarmark Świętojański na Bulwarze Czerwieńskim. W ramach Dni Krakowa odbywa się także Noc Teatrów, Święto Ulicy Stolarskiej i Wodna Masa Krytyczna.

Parada Smoków w Krakowie 2017

Muzycznie i tanecznie

Wielbiciele koncertów plenerowych nie mogą przegapić Wianków – Święta Muzyki, w ramach którego na czterech scenach zlokalizowanych w różnych punktach miasta wystąpią między innymi: Kortez, Taco Hemingway, Wacław Zimpel, Włodek Pawlik, Sorry Boys, Agnieszka Chrzanowska, Pod Budą, Atom String Quartet, Szymon Nehring i Sinfonietta Cracovia oraz finaliści konkursu Megafon Radia Kraków. Zgodnie z tradycją Wianki to także konkurs na najpiękniejszy wianek oraz pokaz pirotechniczny. Dodatkową atrakcją tegorocznych Dni Krakowa jest seria potańcówek. Część z nich jest połączona z Piknikami Obywatelskimi, podczas których będzie można zapoznać się z projektami zgłoszonymi w ramach Budżetu Obywatelskiego i oddać głos na wybrane propozycje. 

XIII Małopolski Piknik Lotniczy w Krakowie

Zielono mi, czyli Dzień Otwarty Magistratu (4 czerwca)

W ramach Dni Krakowa krakowianie i turyści są także zaproszeni do odwiedzenia siedziby władz miasta (Plac Wszystkich Świętych 3-4) w Dniu Otwartym Magistratu. Impreza – w tym roku organizowana pod hasłem: „Zielono mi” – to szereg aktywności edukacyjnych, ekologicznych, warsztatowych, piknikowych, sportowych i artystycznych. W niedzielę 4 czerwca będzie można zwiedzić z przewodnikiem budynek Magistratu, czyli Pałac Wielopolskich, który tego dnia za sprawą Zarządu Zieleni Miejskiej zamieni się w najzieleńszy bodaj punkt miasta i jednocześnie miejsce, gdzie będzie można obejrzeć przygotowane specjalnie na tę okazję „Zielone Improbaje, czyli bajki improwizowane dla dzieci i dorosłych” a także odpoczywać w specjalnie zaaranżowanej strefie relaksu na przykład z samodzielnie przygotowanym w trakcie warsztatów zielonym koktajlem.

Małopolski Piknik Lotniczy 2017 – znamy program

Dodatkowo w strefie rekreacji będzie można zagrać w bule, badmintona i inne gry miejskie, wziąć udział w fitnessie w zieleni, w warsztatach na temat miejskiego ogrodnictwa, a także zaangażować się w warsztaty ekologiczne przygotowane przez miejskie jednostki organizacyjne (MOPS) i spółki miejskie (KHK i MPO).

Zapraszamy na pokazy Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie

Edukacyjnie, artystycznie, piknikowo

W ramach Dnia Otwartego Magistratu odbędą się także wykłady o tematyce ekologicznej połączone z eksperymentami oraz warsztaty na temat jadalnych chwastów. Przybliżeniem znaczenia lokalnych symboli będą między innymi warsztaty lepienia obwarzanków z masy solnej przygotowane przez powstające w Krakowie Muzeum Żywego Obwarzanka. Dla osób szukających artystycznych możliwości ekspresji zostaną przygotowane warsztaty Mały Wyspiański koordynowane przez Centrum Kultury Podgórza.

Małopolski Piknik Lotniczy 2017 – znamy program

Dzień Otwarty Magistratu to także Sesja Młodzieżowej Rady Miasta i finał projektu Uczeń – Obywatel. Inicjatywy te są organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego oraz Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana. 4 czerwca na terenie Magistratu będzie również okazja do zapoznania się z ideą Budżetu Obywatelskiego. Dodatkowo przez pierwszą część imprezy (od godz. 10.00 do godz. 14.00) w strefie zdrowia – na stoisku przygotowanym przez Szpital Bonifratrów – będzie można zmierzyć ciśnienie tętnicze i poziom cukru we krwi. Dzień Otwarty Magistratu zakończy się koncertem finałowym – wystąpi Renata Przemyk z Zespołem. Świętujmy razem!

Mamy dla Was zaproszenia do domu strachu Fear Factory w Krakowie

Dni Krakowa to między innymi

 • Intronizacja Króla Kurkowego
 • Wielka Parada Smoków
 • „Zielono mi” – Dzień Otwarty Magistratu
 • Święto Miasta Krakowa i Święto Flagi Miasta Krakowa
 • Święto chleba
 • Krakowski kiermasz książki
 • Pikniki obywatelskie
 • Potańcówki
 • Jarmark Świętojański
 • Noc teatrów
 • Pochód Lajkonika
 • Wianki. Święto muzyki
 • Święto ulicy Stolarskiej
 • Wodna Masa Krytyczna

 

Program Dni Krakowa

Dni Nowej Huty 2017

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności