Zwiedź podziemia Rynku Głównego w Krakowie za darmo!

Zwiedź podziemia Rynku Głównego w Krakowie za darmo!

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największe wydarzenie prezentujące projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu.

To setki wydarzeń i tysiące odwiedzających, którzy przez cztery dni mogą skorzystać z szerokiej gamy propozycji spędzenia wolnego czasu w całym kraju.

Co kryje krakowski Rynek Główny? Dlaczego jego teren podnosił się na przestrzeni kilkuset lat? Chcesz poznać tajemnice średniowiecznego miasta? Zapraszamy do zwiedzania wystawy Śladem europejskiej tożsamości Krakowa.

Zejdź pod ziemię, poczuj atmosferę panującą na średniowiecznym rynku, jego codzienne życie na przestrzeni lat. Rynek Podziemny to unikatowy na skalę europejską rezerwat archeologiczny o pow. ok. 4000 m2, gdzie możesz podziwiać odnalezione skarby i poznać burzliwe dzieje średniowiecznego Krakowa. W trakcie zwiedzania słyszymy m.in. odgłosy gwaru transakcji handlowych. Wystawę wzbogacają makiety oraz multimedia: ekrany dotykowe, hologramy, projekcje filmów dokumentalnych wyświetlanych w specjalnie do tego celu zaaranżowanych pomieszczeniach piwnic pod Sukiennicami. Dla najmłodszych powstał specjalny pokój zabaw oraz mechaniczny teatrzyk Legenda o dawnym Krakowie.

Kiedy odbędzie się darmowe zwiedzanie?

20.05.2017 – 12:00 – 13:30

21.05.2017 – 16:00 -17:30

Wstęp wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc:

Centrum Obsługi Zwiedzających: (12) 426-50-60 lub info@mhk.pl

 

Polub nasz portal na FACEBOOKU i bądź na bieżąco z wydarzeniami w KrakowieKLIKNIJ  ( Ps: Dzięki za Like 🙂 ) 

info: https://dniotwarte.eu/

Foto Wikipedia

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności