Weekend pełen atrakcji dla każdego w Galerii Bronowice!

Warsztaty kreatywne z Akademią Sztuk Pięknych, nauka gry na bębnach, zawody w tropieniu zwierząt, indiańskie gry i zabawy, a także Mini Turniej Gier Planszowych – te i inne atrakcje czekać będą na najmłodszych i ich rodziny w najbliższy weekend w Galerii Bronowice. Wszystkie aktywności w centrum handlowym są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszej rezerwacji miejsc!

Warsztaty kreatywne pod czujnym okiem studentów ASP!

W sobotnie popołudnie Akademia w Bronowicach zamieni się w profesjonalną pracownię graficzną. Podczas dwugodzinnych warsztatów z Akademią Sztuk Pięknych, uczestnicy będą wykonywali odbitki na różnych materiałach. Zajęcia inspirowane są grafikami i techniką szablonową. Dzieci będą mogły stworzyć swoje własne obrazy, a przy tym nauczyć się, jak wykonać oryginalną kompozycję i odpowiednio dobrać kolory. Tematem zajęć będzie „Podwodny świat”.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty kreatywne organizowane w Akademii w Bronowicach punktualnie na godz. 16.00. Wówczas dysponujemy kompletem materiałów, które będzie można użyć podczas zajęć z grafiki i kolażu. W miarę upływu czasu będziemy zapraszali dzieci i młodzież w zależności od wolnych miejsc – mówi jedna ze studentek ASP, która poprowadzi warsztaty.   

Warsztaty pt. „Grafika i kolaż” odbędą się 20 maja w godz. 16:00 – 18:00 w Akademii w Bronowicach na 1 piętrze Galerii.

Równie atrakcyjnie zapowiada się niedziela!

W ramach „Podróży z Teatrzykiem”, najmłodsi wybiorą się do krainy Indian, gdzie czekać będą na nich warsztaty tematyczne. W programie m.in.: warsztaty bębniarskie, nauka robienia pióropuszy, zawody w tropieniu zwierząt, malowanie twarzy, a także indiańskie gry i zabawy ruchowe. Dzieci obejrzą również przedstawienie teatralne pt. „Z muzyką wśród zwierząt”. To historia jaskiniowca, który zamieszkuje krainę deszczu. Podczas swojej wędrówki w poszukiwaniu słońca poznaje wesołą małpkę, którą uczy gry na gitarze. Dzięki małpce udaje mu się szczęśliwie dokończyć swoją podróż. Pełne humoru przygody uczą najmłodszych, na czym polega współpraca zespołowa i dlaczego należy rozwijać swoje ukryte talenty. Przedstawienie odbędzie się w niedzielę, 21 maja, dwukrotnie – o godz. 14.00 oraz 18.00 w strefie pod ringiem na poziomie 0 Galerii. Potrwa około 60 min.

 

W weekend na najmłodszych i ich rodziców czekać też będzie Mini Turniej Gier Planszowych!

Galeria Bronowice zaprasza wszystkich miłośników planszówek na wiosenno-letnią edycję Mini Turniejów Gier Planszowych, organizowanych przez sklep z grami Joker. Można będzie zagrać m.in.: w gry zręcznościowe, przygodowe, familijne, strategiczne, a także ekonomiczne. Organizatorzy zapraszają do rozgrywek zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby starsze. Nad przebiegiem całej rywalizacji będą czuwali doświadczeni gracze, tłumaczący zasady i udzielający uczestnikom fachowych porad. 

Najbliższy turniej odbędzie się 20 i 21 maja w godz. 12.00 – 17.00 na poziomie +1, przy sklepie Joker. Połączony będzie z prezentacją gier planszowych. Udział jest bezpłatny!  

 

Serdecznie zapraszamy!

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności