Uderzył kobietę i ją dusił. Zatrzymali go przechodnie

Policjanci  z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie zatrzymali sprawcę napadu na kobietę, który został ujęty przez świadków zdarzenia. Mężczyzna usłyszał zarzuty rozboju i decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

 Do zdarzenia doszło kilka dni temu w rejonie ulicy Mikołajskiej w Krakowie. Około 23:50 policjanci otrzymali informację od dyżurnego, który przekazał, że doszło do rozboju na kobiecie. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce okazało się, że sprawca zdarzenia został już ujęty przez interweniujących przechodniów.

Według ustaleń funkcjonariuszy – do idącej Plantami kobiety podbiegł mężczyzna, który zaatakował ją – uderzył  w twarz i dusząc próbował wyrwać jej torebkę. W obawie o swoje życie kobieta oddała torebkę prosząc, aby puścił ją wolno. Pokrzywdzona również krzyczała i wzywała pomocy. Z odsieczą ruszyli przypadkowi przechodnie. Sprawca widząc zdecydowaną reakcję postronnych osób – przewrócił zaatakowaną na ziemię i zaczął uciekać. Jednak po krótkim pościgu został zatrzymany przez kilku mężczyzn a następnie przekazany policjantom z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie.

Dotykał kobiety w miejscach intymnych a następnie uciekał

Zatrzymany to  24-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna był nietrzeźwy, a podczas zatrzymania agresywny. Przyznał, ze zaatakował kobietę, gdyż chciał ją okraść. Napastnik został przewieziony na Komisariat I Policji w Krakowie. W czasie wykonywanych z zatrzymanym czynności policjanci zaczęli podejrzewać, że przestępca może mieć związek z rozbojem, do którego doszło kilka dni wcześniej. W poprzednim przypadku ofiarą również była młoda kobieta – została zaatakowana przez mężczyznę,  który uderzył ją a następnie ukradł torebkę. Przypuszczenia pracujących nad sprawą funkcjonariuszy okazały się być trafne. Mężczyzna usłyszał 2 zarzuty dotyczące rozboju (art. 280 kk) – za co grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy. 

Ustalono także, że podejrzany na początku  maja wyszedł na wolność z więzienia, gdzie odbywał karę za rozboje i kradzieże. Tak więc krótko cieszył się wolnością…

 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności