Targi Pracy i Przedsiębiorczości w Tauron Arenie Kraków

Wydarzenie będzie doskonałą okazją do zapoznania się przez osoby bezrobotne i poszukujące pracy z szeroką bazą ofert pracy zaprezentowanych przez wystawców i planami rekrutacyjnymi firm, które poszukują pracowników, a także do bezpośredniego spotkania z potencjalnymi pracodawcami.

Organizatorzy przewidują, że w wydarzeniu weźmie udział około 100 wystawców, reprezentujących głównie lokalny rynek pracy. Obecne będą firmy, a także agencje pracy poszukujące pracowników oraz instytucje zewnętrzne, które przedstawią uczestnikom targów ofertę pomocy, przede wszystkim w zakresie szkoleń oraz poradnictwa zawodowego.

Pomoc doradców

Urząd uruchomi także stanowisko doradców zawodowych, z których pomocy będą mogły skorzystać zainteresowane osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Doradcy chętnie pomogą uczestnikom targów w wyborze odpowiedniej pracy, zgodnej z ich umiejętnościami i zainteresowaniami, udzielą informacji jak dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą, a także pomogą w napisaniu życiorysu i listu motywacyjnego.

Strefa przedsiębiorczości

Podczas targów będzie także można odwiedzić specjalną strefę przedsiębiorczości, do której Urząd zaprosił przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego, a także innych instytucji wspierających rozwój biznesu, którzy będą udzielali porad zainteresowanym pracodawcom i przedsiębiorcom. Do strefy organizatorzy zapraszają także wszystkich planujących otworzyć własną działalność gospodarczą oraz osoby posiadające własne firmy, które potrzebują wsparcia finansowego lub merytorycznego.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie http://www.gupkrakow.pl/

Lista wystawców i oferowanych przez nich miejsc pracy oraz lista instytucji, które znajdą się w strefie przedsiębiorczości są dostępne TUTAJ.

Zapraszamy 23 maja (wtorek), w godz. 10:00-14:00, odbędą się w TAURON Arenie Kraków. Organizatorem wydarzenia jest Grodzki Urząd Pracy w Krakowie.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności