Spędź lato nad Bagrami!

W najbliższą sobotę 3 czerwca okolice Zalewu Bagry przeobrażą się w prawdziwe letnisko – będą szanty, żeglarze i piraci, gry, pokazy, dmuchane atrakcje i konkursy z nagrodami. W wielkim finale zagrają zespoły Cztery Refy oraz Załoga dr Bryga! Organizatorem wydarzenia pod hasłem „Lato nad Bagrami” jest Rada Dzielnicy XIII Podgórze, a współorganizatorem Centrum Kultury Podgórza.

Zabawa rozpocznie się o godz. 14.00 i potrwa do zmierzchu. Podobnie jak w latach poprzednich scena i główne atrakcje znajdować się będą przy plaży w okolicy ulicy Koziej. 

Najpierw zaprezentują się dzieci z podgórskich szkół i przedszkoli –  z Samorządowego Przedszkola nr 11 im. Misia Uszatka z ul. Saskiej, Samorządowego Przedszkola nr 34 oraz Szkoły Podstawowej nr 47 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 na ul. Myśliwskiej, a także z Gimnazjum nr 51 z Zespołu Szkół nr 2 im. ks. Prof. Józefa Tischnera.

Po nich sceną zawładną teatrzyk Piraci i wyspa zagadek w wykonaniu Teatru Otwartego TO i kabarecik Kto dogoni wieloryba w wykonaniu Kabaretu Kołonogi. Potem zaplanowano pokaz tańca w wykonaniu instruktorów Egurrola Dance Studio Kraków.

W przerwach pomiędzy występami organizatorzy zapraszają nad samą wodę, gdzie strażacy zaprezentują pokaz ratownictwa wodnego. Będzie też można zobaczyć psy ratownicze. Program zakończą koncerty zespołów szantowych. Zagrają zespoły Cztery Refy oraz Załoga dr Bryga.

Program:

 • 14.00 – 14.15 – Powitanie lata nad Bagrami 
 • 14.15 – 15.30 – występy dzieci z podgórskich szkół i przedszkoli
 • 15.30 – 15.50 – pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu Straży Pożarnej 
 • 15.50 – 16.30 – teatrzyk Piraci i wyspa zagadek w wykonaniu Teatru Otwartego TO
 • 16.30 – 17.10 – kabarecik Kto dogoni wieloryba w wykonaniu Kabaretu Kołonogi
 • 17.10 – 17.20 – pokaz tańca Egurrola Dance Studio Kraków
 • 17.20 – 17.40 – pokaz psów ratowniczych
 • 17.40 – 18.00 – pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu Straży Pożarnej
 • 18.00 – 19.30 – koncert zespołu Cztery Refy
 • 19.30 – 20.00 – rozdanie nagród
 • 20.00 – 21.30 – koncert zespołu Załoga dr Bryga.

Zapraszamy na pokazy Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie

Program główny to nie wszystko. Wiele będzie się działo się wokół sceny, szczególnie dla najmłodszych: animowane zabawy i konkursy, malowanie buziek, czesanie fryzur przez uczennice Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2, lekcje tańca, bezpłatne dmuchane atrakcje, zbijak robaczki, a dla prawdziwych osiłków siłomierz młot. Będzie można się wdrapać po profesjonalnej ściance wspinaczkowej, postrzelać… z łuku lub replik prawdziwej borni palnej (ASG).

W pobliskiej „Omedze” każdy będzie mógł bezpłatnie skorzystać ze sprzętów pływających, a w „Hornie” dopingować żeglarzy, oglądać Bagry z górującej nad nimi wieży, a także samemu wsiąść do małej żaglówki. Jakby tego było mało, będzie można się bezpłatnie przebadać.

Szczególne atrakcje przygotowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej (Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze  nr 2 i 4 z Krakowa). Dla śmiałków będzie tor przeszkód wraz z laniem wody z „szybkiego natarcia”, pokaz ratownictwa wodnego i medycznego. Z bliska będzie można zobaczyć samochody gaśnicze i specjalne (Hush E-ONE drabina amerykańska, Toyota Tundra, samochód gaśniczy), pokazy sprzętu strażackiego, pod drabiną amerykańską zbudować wieżę ze skrzynek oraz zjeżdżać na linach. Nie lada atrakcją będą też na pewno „rejsy” motorówkami po zalewie, które zapewnią strażacy.

Będzie też okazja, żeby zrobić coś dobrego dla innych. Podczas festynu strażacy wraz z zaprzyjaźnionym stowarzyszeniem będą prowadzić do puszek zbiórkę na leczenie 17-letniego Kamila chorego na czerniaka. Chłopcu nie przysługuje refundacja nowoczesnego leczenia, które według procedur jest przewidziane tylko dla dorosłych… Cały koszt leczenia musi sfinansować rodzina, a jest on niebagatelny – wynosi 400 000 zł! Każda kwota się liczy.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności