Rodzinny Piknik Zwierzaka w Krakowie

W dniach 20 i 21  maja na krakowskich Błoniach Fundacja Nauka i Kultura po raz już piaty organizuje dla wszystkich miłośników i opiekunów zwierząt Rodzinny Piknik Zwierzaka. Jest to wydarzenie, które cieszy się wielką sympatią wśród Krakowian a także mieszkańców okolicznych miejscowości, przybywających tłumnie na Błonia ze swoimi zwierzakami. Corocznie liczba uczestników waha się 5000 – 8000 osób i ok 1000 zwierząt. W pikniku uczestniczą całe rodziny a dzieci wraz ze swoimi pupilami aktywnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w przygotowywanych przez nas grach, konkursach, zabawach oraz inicjatywach. Dorośli cenią sobie mnogość i różnorodność a także dostępność ekspertów, specjalistów oraz hodowców a także przedstawicieli firm zoologicznych z którymi mogą się skonsultować, poradzić, porozmawiać a także ugruntować swoją widzę oraz doświadczenia.

Organizatorzy Pikniku  w plenerowej eventowej atmosferze stawiają sobie za nadrzędny cel promowanie mądrej opieki nad zwierzętami, współistnienie ludzi oraz zwierząt domowych w rodzinie i mieście takim jak Kraków.  Poprzez gry, konkursy i zabawy położony jest duży nacisk na edukacje proekologiczną dzieci i uwrażliwienie ich na temat opieki i pomocy zwierzętom. Zaklęte w zabawie ważne tematy otoczone nagrodami i wspólnymi zabawami ze swoimi pupilami pozwalają zapamiętywać te najważniejsze treści. Jednym z takich zagadnień jest adopcja bezdomnych zwierząt. Na Pikniku nowe domy znajdują psy, koty, fretki oraz króliki a organizatorzy nowym opiekunom przekazują wyprawkę złożona z karm, zabawek, przysmaków, akcesoriów. Do tej pory kilkadziesiąt zwierząt cieszy się nowymi domami.

 

Piknik jest skierowany przede wszystkim do rodzin. Przygotowane zostały liczne atrakcje tematyczne związane ze zwierzętami w rodzinie. Poruszane są istotne kwestie dla osób posiadających domowe zwierzęta. Ich opiekunowie mogą dowiedzieć się jak należy zajmować się zwierzętami, jak i kiedy szczepić, jak leczyć, karmić i  pielęgnować. Obecni na pikniku weterynarze, rehabilitanci, behawioryści, treserzy, groomerzy, eksperci, hodowcy oraz przedstawiciele firm odpowiadają na pytania, rozwiewają wątpliwości, ugruntowują przekonania.

Wśród poruszanych tematów znajdą się: dietetyka zwierząt, gluten, alergie, agresje, zwierzęta i dzieci, zwierzę w mieście, czystość, pierwsza pomoc, pasożyty (kleszcze i pchły), probiotyki, zagrożenia dla zwierząt w mieście, wychowanie oraz wiele innych.

Kierując się zeszłorocznym doświadczeniem, kiedy to przygotowane warsztaty z udzielania pierwszej pomocy zwierzętom cieszyły się wielkim zainteresowaniem w tegorocznej edycji została przygotowana specjalna przestrzeń, gdzie przez cały dzień będą trwały szkolenia, warsztaty, pogadanki, spotkania oraz konsultacje ze specjalistami.

Wśród konkursów popularnością cieszą się co roku: tor przeszkód dla psów, tytuły najwyższego, najniższego, najlżejszego psa,  psa gaduły, królika z najdłuższymi uszami, fretki z najdłuższym ogonem, konkurs podobieństwo między właścicielem a zwierzakiem” Ja i mój pupil to jedno”, konkurs dla przedszkolaków „zmień przedszkolaka w zwierzaka”, konkurs na samodzielnie zrobiony karmnik dla ptaków, konkurs deweloperski  na domek dla bezdomnych kotów- kocie m2 oraz wiele innych gier i zabaw.

Na tegorocznym pikniku będzie także można zaprzyjaźnić się z sową, pogłaskać węże, skosztować robaka oraz przeżyć niezapomniane chwile w wyjątkowym miejscu jakim są krakowskie błonia.

W każdym dniu o 13.30 odbędzie się bieg z małymi i dużymi psami. Ilość miejsc uczestników jest ograniczona.

Zainteresowanych zapraszamy na profil https://www.facebook.com/Rodzinny-Piknik-Zwierzaka 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności