Pożar baru przy Rondzie Matecznym

W dniu 16 maja 2017r. o godz. 15:25 straż pożarna przyjęła zgłoszenie, iż przy Rondzie Matecznym w Krakowie płonie budka gastronomiczna. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano wozy strażackie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren akcji przy pomocy pachołków ostrzegawczych. W trakcie rozpoznania ustalono, że bar jest całkowicie objęty pożarem.

Obecny na miejscu właściciel poinformował również, że w budynku znajduje się butla z gazem propan-butan. Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się obiekt oraz odłączeniu instalacji elektrycznej. Jak tylko przygaszono płomienie zlokalizowano dwie butle, skontrolowano ich temperaturę przy pomocy kamery termowizyjnej.

Pożar mieszkania w Nowej Hucie – mężczyzna był w płomieniach

Butle nie były poddane bezpośredniemu działaniu ognia i nie wykazywały podwyższonej temperatury. Z jednej z nich wydobywał się gaz. Butle zostały wyniesione w bezpieczne miejsce i w sposób kontrolowany zostały opróżnione oraz prewencyjnie schłodzone prądem wody.

Po zakończeniu akcji gaśniczej miejsce zdarzenia przekazano pisemnie właścicielowi oraz wydano decyzję o zakazie użytkowania instalacji elektrycznej w spalonym obiekcie. W wyniku zdarzenia nie ucierpiała żadna osoba. Po zakończeniu działań PSP na miejscu została Policja, która prowadziła własne czynności.

info PSP Kraków, Foto Krakow112

Wygraj zaproszenia na gokarty!

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności