Pijany (ponad 3 promile) ojciec opiekował się swoją 2-letnią córką

3 maja br. około godz. 4 nad ranem krakowscy policjanci zostali wezwani  na interwencję  do  jednego z bloków w Podgórzu, gdzie miał awanturować się nietrzeźwy lokator.  O interwencję prosili sąsiedzi mężczyzny, gdyż wiedzieli że tej nocy ma pod opieką  swoją 2-letnią córkę a z mieszkania cały czas dobiegały głośne krzyki.

Policjanci, którzy przyjechali na interwencję, weszli do klatki schodowej bloku, usłyszeli głośne krzyki i wulgaryzmy, które narastały w miarę jak funkcjonariusze zbliżali się do wskazanych drzwi. Po kilkakrotnym pukaniu i dzwonieniu, drzwi otworzył mocno pijany mężczyzna. Na widok policjantów zareagował  stekiem wyzwisk, odmawiając  wylegitymowania się i wpuszczenia ich do środka.

Z uwagi na to, że od mężczyzny była wyczuwalna bardzo silna woń alkoholu, człowiek ten był bardzo agresywny a w mieszkaniu  miało przebywać małe  dziecko policjanci  zdecydowali się na użycie wobec niego chwytów obezwładniających. Mężczyznę przebadano na zawartość alkoholu. Wynik badania wskazał 3,2 promila alkoholu we krwi. Ponieważ mężczyzna został przewieziony  do V Komisariatu Policji w Krakowie policjanci skontaktowali się z matką dziewczynki, która zabrała ją do siebie. W trakcie doprowadzania oraz przeprowadzania  czynności w komisariacie sprawca nadal był bardzo pobudzony i agresywny.

 Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności  cielesnej funkcjonariuszy (art222 KK) oraz znieważenia policjantów (art.226 KK).  Sprawa będzie również badana pod kątem narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia i jak również zaniedbań w wykonywaniu praw rodzicielskich.

info:KWP

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności