Parada zabytkowych i współczesnych autobusów w Krakowie

W niedzielę 11 czerwca 2017 roku z okazji 90 lat funkcjonowania w Krakowie komunikacji autobusowej mieszkańcy i turyści będą mieć niepowtarzalną okazję do przejazdu zabytkowymi autobusami. Przez centrum miasta przejadą najstarsze pojazdy, które już dawno zostały wycofane z regularnej komunikacji oraz autobusy, które obecnie przewożą pasażerów, w tym elektryczne i hybrydowe. Parada wyjedzie z Zajezdni Tramwajowej Podgórze przy ul. J. Brożka 3 o godzinie 11.00, ale już od 10.30 można będzie przyjść, aby zobaczyć zabytkowe pojazdy i wybrać ten, którym będziemy chcieli jechać w paradzie.

Małopolski Piknik Lotniczy 2017 – znamy program

.
Prawie 30 pojazdów po wyjeździe z zajezdni przejedzie przez rondo Matecznego, ul. Kalwaryjską, Krakowską, Stradomską, św. Gertrudy, pl. Wszystkich Świętych, ul. Piłsudskiego, al. 3 Maja i zatrzyma się na parkingu przy stadionie miejskim im. Henryka Reymana. A tam czeka na uczestników wiele atrakcji.
W paradzie pojadą m.in. najstarszy w Polsce autobus Rugby Express L, a także San H01B, popularny „Ogórek” oraz Ikarusy. Nie zabraknie najnowszych pojazdów, czyli autobusu elektrycznego i hybrydowego. Serdecznie zapraszamy do udziału.

.
Obchody 90 lat komunikacji autobusowej objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Krakowa.

info MPK/ Foto Foter.com

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności