„Ogród miododajny” Przyjdź z dzieckiem na warsztaty

Poszukiwanie pyłku, zapylanie kwiatów, taniec pszczół oraz budowanie komórki dla królowej – m.in. takie tematy poruszą dzieci podczas warsztatów dotyczących owadów zapylających, które odbędą się w najbliższą sobotę, 6 maja, o godzinie 10.00 przy ul. Za Targiem.

Planowany „Ogród miododajny” powstanie po to, aby pomóc owadom zapylającym. Kwitnące tam rośliny dostarczą zapylaczom pokarm, w postaci nektaru i pyłku, a zamontowane w ogrodzie domki pomogą tym owadom rozmnożyć się i przetrwać zimę.

W ramach sobotnich warsztatów dla dzieci zapraszamy na zabawy przybliżające tematykę owadów zapylających: poszukiwanie pyłku, zapylanie kwiatów, taniec pszczół oraz budowanie komórki dla królowej. Przy użyciu żywych eksponatów dowiemy się również czegoś na temat owadów żyjących w glebie oraz w spróchniałym drewnie. Na dużej płachcie, za pomocą farb porównamy świat owadów żyjących w glebie oraz na powierzchni. Zobaczymy świat przez owadzie oczy.

W tym samym czasie dorośli wysłuchają prelekcji na ten temat oraz dowiedzą się, jak budować domki dla owadów. Na wydarzenie zapraszają Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Fundacja Sendzimira.

 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności