Napastnik przyłożył mężczyźnie nóż na ul Floriańskiej

W sobotę (13.05.)  około godz. 3 nad ranem, do patrolu Oddziału Prewencji Policji w Krakowie ,który pełnił służbę w rejonie Rynku Głównego, podbiegł zdenerwowany mężczyzna  twierdząc, że przed chwilą został napadnięty. Do napaści, według relacji 39-letniego pokrzywdzonego, miało dojść, kiedy szedł ulicą Floriańską. Wtedy to podeszło do niego 3 mężczyzn oraz kobieta.

Jeden z napastników przyłożył mu nóż do brzucha, inny uderzył go pięścią w głowę, a kolejny sprawca zabrał mu z kieszeni spodni portfel z zawartością dowodu osobistego, karty bankomatowej oraz 180 złotych. Policjanci po uzyskaniu tej informacji natychmiast rozpoczęli penetrację terenu  w poszukiwaniu sprawców. Już po kilku minutach, na ul. Floriańskiej przy wylocie do Rynku Głównego zauważyli  dwóch mężczyzn oraz kobietę odpowiadających opisowi. Czwarty sprawca został zatrzymany przez policjantów kilka minut później, w połowie Floriańskiej. W  bramie jednej z kamienic przy tej ulicy policjanci znaleźli także portfel pokrzywdzonego wraz z dowodem osobistym.  Podejrzewani zostali przewiezieni do I Komisariatu Policji w Krakowie.

Atak nożownika w Krakowie

Jak ustalono, zarówno trzej mężczyźni  (24, 47, 50) jak i 36-letnia kobieta  byli już wielokrotnie notowani za przestępstwa przeciwko mieniu. 50-latek dodatkowo był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową Kraków Prądnik Biały za udział w bójce.

Wszyscy sprawcy usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia ( art.280 par.2 KK ). Grozi im do kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

Decyzją Sądu trzej podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące, natomiast wobec kobiety zastosowano policyjny dozór.

Zobacz również:

Atak nożownika w Krakowie

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności