Koncert STAR WARS – Młodzi Na Poważnie – za darmo!

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla fanów Gwiezdnych Wojen.  Podczas 10. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie odbędzie się min koncert muzyków FMF Youth Orchestra. 

W Krakowie odbędą się dwa koncerty STAR WARS – Młodzi Na Poważnie, gdzie drugi z nich jest za darmo! (obowiązują bezpłatne wejściówki)

Podczas koncertu zabrzmi muzyka z „Gwiezdnych wojen” autorstwa niezrównanego Johna Williamsa. Realizowane już od trzech lat występy stworzonej specjalnie na FMF orkiestry pozwalają młodym instrumentalistom, najbardziej utalentowanym uczniom szkół muzycznych, zaprezentować się szerokiej publiczności. Jest to innowacyjny projekt edukacyjno-popularyzatorski, który daje młodym twórcom okazję zetknięcia się ze znanymi osobistościami świata muzyki poważnej i filmowej. Udział w próbach i koncertach wraz z grupą rówieśników zapewnia im warunki pracy twórczej zbliżone do profesjonalnych.

Koncert organizowany jest przez Krakowskie Biuro Festiwalowe we współpracy z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Filmowej na Teneryfie – FIMUCITÉ, Akademią Muzyczną w Krakowie oraz krakowskimi szkołami muzycznymi.

Program:

Star Wars Suite (Main Title/Princess Leia Theme/The Imperial March/Yoda’s Theme/Throne Room & End Title)
Star Wars: The Phantom Menace Suite (The Flag Parade/Anakin’s Theme/The Adventures of Jar Jar/Duel of The Fates)
Star Wars: Battle of the Heroes (From „Revenge of the Sith”)
Star Wars: The Force Awakens Suite (March of the Resistance/Rey’s Theme/Scherzo for X-Wings/The Jedi Steps & Finale)

 

Pierwszy koncert odbędzie się w niedzielę 21 maja w Centrum Kongresowe ICE Kraków, Sala Audytoryjna / S1 o godzinie 12:00 – Wstęp na wydarzenie jest płatny.

Drugi koncert odbędzie się we wtorek 23 maja w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego o godzinie 19:00 – Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązują bezpłatne bilety.

Rezerwacja bezpłatnych biletów na koncert rozpocznie się w czwartek, 11 maja o godzinie 20.00 na stronie Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego – www.penderecki-center.pl.

Na wydarzenie nie ma możliwości rezerwacji grupowych

 

 

 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności