3 urodziny TAURON Areny Kraków

Pierwsze w historii Kino Samochodowe we wnętrzu hali widowiskowo-sportowej, pokazy i warsztaty off-sportowe, spotkania z Mistrzami, koncerty, „Dzień Dziecka” w klimacie z lat 90’tych, zwiedzanie areny, pokazy Straży Miejskiej, konkursy i słodkie niespodzianki… TAURON Arena Kraków po raz kolejny łączy siły z Off Sport Festiwalem i zaprasza na wyjątkowe, niezapomniane URODZINY! Rezerwujcie czas 11 czerwca! Czeka Was dzień pełen wrażeń, aktywności fizycznej, niezwykłych atrakcji i doskonałej zabawy!

– Za nami trzy wspaniałe lata działalności TAURON Areny Kraków. Jesteśmy dumni, że mogliśmy gościć tak wiele gwiazd światowej sceny muzycznej, najlepszych sportowców sięgających po tytuły mistrzów świata i Europy oraz tysiące fanów i kibiców, którzy po brzegi wypełniali trybuny naszej hali – mówi Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta zarządzającej TAURON Areną Kraków.

– To właśnie nasi goście, a w szczególności mieszkańcy naszego miasta, tworzą niezapomnianą atmosferę, z której słynie nasz obiekt i to im chcemy podziękować zapraszając na trzecie urodziny TAURON Areny Kraków. Szykujemy wiele atrakcji i niespodzianek. Słyniemy z tego, że to właśnie w naszej arenie wydarzenia odbywają się po raz pierwszy, dlatego postanowiliśmy zorganizować pierwsze w historii Kino Samochodowe we wnętrzu hali widowiskowo-sportowej – podkreśla Małgorzata Marcińska.

Po raz drugi urodzinom TAURON Areny Kraków towarzyszyć będzie Off Sport Festiwal.

– To będzie wielkie święto sportu i dobrej zabawy – mówi Ewa Szostek pomysłodawczyni projektu i Prezes Stowarzyszenia Siła Polskiego Sportu. – Zapraszamy małych i dużych, sportowych zapaleńców, poszukiwaczy pasji, tych lubiących wylewać „siódme poty” i tych, którzy wolą chwilę relaksu w Parku Lotników Polskich. Zapraszamy też wszystkich, którzy pragną spróbować, promować i wspierać OFF SPORTY!

Zarezerwuj miejsce do kina i na zwiedzanie

  1. Urodziny TAURON Areny Kraków i 3. Off Sport Festiwal odbędą się 11 czerwca (niedziela) we wnętrzu TAURON Areny Kraków oraz w Parku Lotników Polskich. Impreza rozpocznie się o godz. 10:30 i potrwa do godz. 22:00. Na godz. 13:30 zaplanowano oficjalne otwarcie wydarzenia (scena przed TAURON Areną Kraków od strony Parku Lotników Polskich).

Wśród atrakcji zaplanowanych na ten dzień oprócz Kina Samochodowego będą pokazy i warsztaty off-sportowe, spotkania z Mistrzami, koncerty, „Dzień Dziecka” w klimacie z lat 90’tych, zwiedzanie areny, pokazy Straży Miejskiej i konkursy. Planowany jest pokaz balonów na ogrzane powietrze. Nie zabraknie też słodkich urodzinowych niespodzianek.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale na dwie z zaplanowanych atrakcji będzie obowiązywała wcześniejsza rezerwacja miejsc. W poniedziałek (29 maja) rozpoczną się zapisy na zwiedzanie TAURON Areny Kraków (tel. 12 349 11 02, e-mail: zwiedzanie@tauronarenakrakow.pl, jedna osoba może zarezerwować maksymalnie dwa miejsca), a w środę (31 maja) o godz. 10:00 na Kino Samochodowe (tel. 12 349 11 02).

Warto wiedzieć

Organizatorami wydarzenia są: Agencja Rozwoju Miasta S.A. zarządzająca TAURON Areną Kraków oraz Stowarzyszenie Siła Polskiego Sportu (organizator Off Sport Festiwalu). Partnerami: Kino Pod Baranami, Radwan Sport, Straż Miejska, Awiteks i TAURON Polska Energia S.A.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE URODZINOWYCH ATRAKCJI W TAURON ARENIE KRAKÓW

PIERWSZE W HISTORII KINO SAMOCHODOWE WEWNĄTRZ HALI

TAURON Arena Kraków

Godz. 15:30 i 19:00

Obowiązują wcześniejsze zapisy

Specjalnie z okazji 3. Urodzin TAURON Areny Kraków, pierwszy raz w historii będziecie świadkami Kina Samochodowego wewnątrz hali widowiskowo-sportowej.

Zapraszamy na dwie projekcje: o godz. 15:30 i godz. 19:00.

Jak wziąć udział?

– zapisy ruszają 31 maja (środa) o godz. 10:00,

– wystarczy zadzwonić pod numer: 12 349 11 02,

– decyduje kolejność zgłoszeń,

– liczba miejsc ograniczona.

Ważne (!)

– samochody TYLKO osobowe (wys. max 165cm),

– zakaz wjazdu dla samochodów z instalacją LPG,

– wjazd do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema między godz. 14:50 a godz. 15:15 oraz między godz. 18:20 a godz. 18:45,

– po godz. 15:15 i po godz. 18:45 nie będzie możliwości wjazdu do TAURON Areny Kraków.

WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

Projekt staje się faktem dzięki nieocenionej pomocy naszego partnera – KINA POD BARANAMI (www.kinopodbaranami.pl).

 

 

ZWIEDZANIE TAURON ARENY KRAKÓW

Godz. 10:30, 11:30, 12:30, 13:30

Obowiązują wcześniejsze zapisy

Jak wziąć udział?

– zapisy ruszają 29 maja (poniedziałek) o godz. 12:00,

– zapisy dotyczą godzin: 10:30, 11:30, 12:30 i 13:30,

– miejsce można zarezerwować telefonicznie: 12 349 11 02 lub internetowo: zwiedzanie@tauronarenakrakow.pl,

– jedna osoba może zarezerwować maksymalnie dwa miejsca,

– decyduje kolejność zgłoszeń,

– liczba miejsc ograniczona,

– zwiedzanie będzie się odbywać w grupach z przewodnikiem (grupy maksymalnie 20 osobowe),

– miejsce spotkania: przed wejściem nr 1 do TAURON Areny Kraków.

 

  1. OFF SPORT FESTIWAL NA 3. URODZINY TAURON ARENY KRAKÓW

Godz. 110:00-20:00

Impreza plenerowa

TAURON Arena Kraków od strony Parku Lotników Polskich

Off Sport Festiwal to bezpłatne, plenerowe, charytatywne wydarzenie sportowe o charakterze festiwalu dyscyplin sportowych, które jeszcze nie są tak popularne w naszym kraju, a na świecie cieszą się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodych ludzi.

Będziemy promować polski sport – OFF SPORT, a więc dyscypliny, które jeszcze nie są tak popularne w naszym kraju, a na świecie cieszą się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodych ludzi. Wśród nich są: slackline, lacrosse, bike polo, aerobik sportowy, street workout, parkour, karate, boks oraz wspinaczka sportowa.

Istotnym elementem wydarzenia są pokazy oraz ogólnodostępne warsztaty, prowadzone przez instruktorów i zawodników danych dziedzin. Dzięki temu te mało znane w Polsce dyscypliny sportu, czy też aktywności są zaprezentowane szerszemu gronu odbiorców, którzy mogą brać aktywny udział w imprezie.

Pomysłodawczynią projektu jest Ewa Szostek – wieloletnia reprezentantka Polski w rock’n’rollu akrobatycznym. Prezes Stowarzyszenia „Siła Polskiego Sportu”. Doświadczenie w organizacji imprez zbierała także dzięki dwukrotnej współpracy przy organizacji koncertów Juwenaliowych na Krakowskiej Akademii, wkładzie w organizacje corocznie odbywających się w Krakowie, Pucharów Świata w Rock’n’Rollu Akrobatycznym oraz pracy zawodowej w utytułowanej agencji eventowej.

W bogatym programie wydarzenia znalazły się:

pokaz highline przywieszonego do lecących balonów,

pokazy sportowe w każdej strefie, prowadzone przez Mistrzów i reprezentantów Kadry Narodowej: Maksym Riznyk (Street Workout), Grzegorz Błasiak, Joanna Ciepielewska, Diana Chmielnicka (Sports Aerobics Team AWF), zawodnicy i zawodniczki drużyny narodowej Lacrosse, Maciej Dzieński (wspinaczka sportowa) i inni,

– otwarte warsztaty dla mieszkańców,

charytatywny, miejski bieg koleżeński z funduszem na rzecz promowanych sportów przy współpracy z Husaria Race Team,

strefa dziecięca z warsztatami plastycznymi prowadzonymi przez absolwentów ASP, dmuchańcem, oraz animacjami prowadzonymi przez Kluby Dziecięce „Akukuu”,

strefa zdrowia: rejestracja DKMS, porady fizjoterapeutów i dietetyków, stoisko barberskie, salonu kosmetycznego oraz napojów odżywczych „Joy Day”,

koncerty oraz muzyka mechaniczna DJ (akustycznie – Flue (www.youtube.com/watch?v=5AwtrLjigRw), Elektronicznie- Czeluść).

 

DZIEŃ DZIECKA w stylu lat 90-tych

Godz. 10:30-14:00

TAURON Arena Kraków (wewnątrz hali)

Wydarzenie dla dzieci w wieku 4-12 lat oraz ich rodziców i opiekunów.

Organizatorem jest RADWAN SPORT.

W programie znajdą się gry i zabawy z lat 90. mają przypomnieć i pokazać dzieciom w co można się bawić praktycznie przy użyciu znikomej liczby potrzebnego sprzętu. W zabawach, w grupach, będą brały udział dzieci i ich rodzice.

Na płycie TAURON Areny Kraków przygotowane zostanie sześć stacji:

Stacja I

– Król kosza – zabawa z elementami rzutu do kosza,

– Śledź – ustawiamy się w kółku i odbijamy wspólnie piłkę do siatkówki. Osoba, która zepsuje wchodzi do środka,

– Podania – gra drużynowa w podania.

Stacja II

– Statki (okręty) – statki będą przygotowane w 3D. Dzieci będą grały na specjalnie przygotowanej planszy. Zbija się piłką rzucając przez wysoki mur z tektury.

Stacja III

– Kółko i krzyżyk – zamiast planszy (kratek) na ziemi ułożonych zostanie 9 hula-hoop. Dzieci biegną umieszczając szarfę i wracają do swojego rzędu. Zabawa w formie wyścigów.

Stacja IV

– Twister na wielkiej planszy (7x7m), czyli układamy nogę i rękę na odpowiednich kolorach.

Stacja V

Koza – zabawa z piłkami do siatkówki. Dzieci podrzucają piłkę i muszą wykonać podskok przeskakując nad opadająca piłką.

Klasy – zabawa w przeskakiwanie ponumerowanych pól.

Stacja VI

– Podchody – dookoła płyty TAURON Areny Kraków będą umieszczone różne zadania do wykonania. Aby przejść dalej konieczne będzie wykonać zadanie.

Zajęcia w każdej stacji będą trwały ok 15 min.

Na koniec odbędzie się mecz w dwa ognie Rodzice kontra Zawodnicy drużyny R8 Basket, która swoje mecze regularnie rozgrywa w Małej Hali TAURON Areny Kraków. Zbijak zostanie rozegrany piłką o średnicy 2 metrów.

W trakcie całej zabawy dzieci, młodzież i całe rodziny, które będą wchodziły na halę mogą zagrać w kosza z zawodnikami R8 Basket, skakać w gumę, grać w klasy i brać udział w Wyścigu Pokoju (kapsle). Przewidziane są nagrody i upominki dla startujących. Na jednym z koszów będzie też można ćwiczyć technikę kozłowania.

 

POKAZY STRAŻY MIEJSKIEJ

Godz. 11:00-18:00

Impreza plenerowa

TAURON Arena Kraków od strony Parku Lotników Polskich

W programie:

– zabawy dla dzieci i młodzieży (krzyżówki, kolorowanki, wykreślanki, zgadywanki),

– „Autochodzik” – miasteczko komunikacyjne przeznaczone dla najmłodszych,

– możliwość zobaczenia radiowozu Straży Miejskiej od środka,

– pokazy przygotowane przez specjalną grupę Straży Miejskiej – w trakcie pokazu grupa zaprezentuje umiejętności walki wręcz, przykładowe interwencje oraz umiejętności sprawnościowe.

www.strazmiejska.krakow.pl

Więcej informacji znajdziecie na:

www.tauronarenakrakow.pl

 

 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności