XIV Liceum – bliskie Ci liceum. 14 powodów, by wybrać „Czternastkę”

Szkoła w środku osiedla, bliska młodzieży i mieszkańcom , nie tylko przez lokalizację. Tak w skrócie można przedstawić liceum z 60 letnią tradycją. Mało jest takich placówek  w Krakowie, szkół będących sercem regionu, w którym się znajdują,  wyznaczających rytm nie tylko edukacyjnego,  ale kulturowego i społecznego życia osiedla, dzielnicy. Taka jest „Czternastka”.  Argumentów, dla których warto ją wybrać jest niezliczona ilość, ale są też takie fundamentalne,  o których wspomnieć należy i co znamienne jest ich „14”.

 1. XIV jest kameralną szkołą z jednozmianowym system pracy, z liczebnie małymi klasami.
 2. Monitoring, profesjonalna ochrona, opieka: pedagoga, psychologa i pielęgniarki zapewniają uczniom poczucie bezpieczeństwa .
 3. Dzięki bogatej ofercie zajęć pozalekcyjnych (radio szkolne, teatr, koło fotograficzne, koło turystyczne, klub gier wszelakich, warsztaty tanga argentyńskiego, klub ciekawej książki) rozwija zainteresowania i talenty swoich podopiecznych.
 4. „Czternastka” to liceum z tradycjami, w murach którego pracuje doskonale wykwalifikowana kadra pedagogiczna.
 5. Świetnie wyposażone pracownie multimedialne, sale: gimnastyczna, fitness, taneczna oraz siłownia wpływają na jakość i standard pracy z uczniami.

Dwa powyższe argumenty sprawiają, że szkołę należy postrzegać jako  opartą na solidnych fundamentach, ale równocześnie nowoczesną.

 1. W wychowaniu równie ważne, co nauka jest rozwijanie prospołecznych działań. W XIV od 30 lat działa wolontariat w ramach programu „Uśmiech Dziecka” , uczestnicy tego programu wielokrotnie zdobywali laury w prestiżowym konkursie „Ośmiu Wspaniałych Miasta Krakowa”.
 2. Liceum uczestniczy w wielu różnorodnych akcjach charytatywnych – WOŚP, Góra Grosza, współpraca z Bankiem Żywności, czy Hospicjum Św. Łazarz. Pozwala to na kształtowanie postaw moralnych u młodych ludzi.
 3. „Czternasta” jako jedyna placówka w Małopolsce ma certyfikat „Szkoły przyjaznej uczniom z dysleksją”. Doświadczeni i kompetentni  nauczyciele, są w stanie pomóc w rozwiązywaniu  tego  problemu.
 4. XIV, to szkoła stawiająca, ponad wszystko dobro oraz rozwój swoich podopiecznych, dlatego też oferuje liczne, wyrównawcze zajęcia pozalekcyjne.
 5. W Liceum wiedzą też, że nie samą szkołą żyje młody człowiek, dlatego organizowane są liczne wycieczki i letnie obozy wypoczynkowe (Krynica, Warszawa, Słowacja, Korsyka, Grecja, Chorwacja ).
 6. Nie ma chyba drugiej szkoły, tak ściśle współpracującej ze środowiskami lokalnymi ( Chatka Puchatka, Klub Seniora, Rada Dzielnicy IV, czy Parafia NPNMP) – wypadkową tych działań są między innymi takie inicjatywy jak Festyn Azorski, który na stałe wpisał się w harmonogram corocznych obchodów Dni Dzielnicy IV.
 7. Do „Czternastki” można łatwo i szybko dotrzeć praktycznie z każdego miejsca Krakowa, a to wszystko dzięki bliskiej lokalizacji pętli autobusowej.
 8. Liceum stawia sobie za cel ciągły rozwój i samodoskonalenie, dlatego uczestniczy w licznych projektach: Indywidualni.pl, Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją, Współpraca Międzypokoleniowa „Uśmiech Seniora”, „Uśmiech Dziecka”, Kampania „Drugie Życie”, współdziała również z krakowskimi uczelniami np. Ignatianum.
 9. Nic tak dobrze nie wypływa na wyniki w nauce, jak chwila relaksu, liceum oferuje taką możliwość. Można to zrobić w pięknym, starym parku szkolnym (uczniowie mogą z niego w pełni korzystać, będąc pod opieką nauczycieli).

„Czternastka” Zaprasza!

Dowiedz się więcej na www.xiv-lo.krakow.pl lub na www.facebook.pl/XIVKRK

DZIEŃ OTWARTY XIV LICEUM

22 KWIETNIA 2017r. w godz. 9.00 – 13.00

Kraków, ul. Chełmońskiego 24

„Czternastka” Zaprasza!

Beata Kończakowska – Dziób

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności