Uwaga kierowcy! Zmiany na Rondzie Grunwaldzkim

Na Rondzie Grunwaldzkim uruchomiono nową sygnalizację świetlną dla kierowców, którzy skręcają w lewo z ul. Monte Cassino w ul. Konopnickiej. To tylko jedna ze zmian, która ma polepszyć bezpieczeństwo na ruchliwym skrzyżowaniu. W najbliższym czasie, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, zostanie także namalowane nowe oznakowanie poziome.

Do tej pory kierowcy skręcający w lewo z ul. Monte Cassino w ul. Konopnickiej korzystali z jednego sygnalizatora, który nie dla wszystkich był dostatecznie widoczny. Od wczoraj mają do dyspozycji bramę z zawieszonymi sygnalizatorami, które każdy bez problemu dostrzeże.

Ponadto przed każdym przejściem dla pieszych na rondzie Grunwaldzkim, które było kolizyjne, została zamontowana sygnalizacja ostrzegawcza z pulsującymi żółtymi światłami. Światła te włączają się na sekundę przed zielonym dla pieszych oraz w czasie „ewakuacji” pieszych z przejścia, czyli po zakończeniu sygnału zielonego, żeby pieszy mógł bezpiecznie opuścić przejście.

Kolejną zmianą w tym miejscu jest wydłużenie zielonego sygnału dla pieszych na wlocie w ul. Monte Cassino, tak, aby spokojniej mogli przejść na drugą stronę. Nadal nie zawsze da się przejść „na raz”, ale teraz zielone światło świeci się zdecydowanie dłużej.

Następnym krokiem, do którego przymierza się ZIKiT, będzie wprowadzenie zmian usprawniających przejazd komunikacji zbiorowej.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności