„Świnka Skarbonka” – warsztaty ekonomiczne w Galerii Bronowice

Jak odróżnić zachcianki od potrzeb? Co to znaczy oszczędzać? Dlaczego trzymamy swoje oszczędności w świnkach skarbonkach?  – odpowiedzi na te i inne pytania poznamy już w najbliższą sobotę, 8 kwietnia, podczas kolejnych warsztatów ekonomicznych dla dzieci w Galerii Bronowice. Całość uświetnią kreatywne zajęcia plastyczne, w czasie których uczestnicy wykonają swoje własne skarbonki z materiałów pochodzących z recyklingu.

Warsztaty ekonomiczne, organizowane w Galerii Bronowice przez Fundację Ekomini w ramach programu Smart Start, to cykl zajęć dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat, który w interesujący sposób wprowadza maluchy w tajemniczy świat ekonomii i finansów. Każde ze spotkań składa się z części teoretycznej i plastycznej. Podczas warsztatów, dzięki zabawie i działaniom twórczym, animatorzy wyjaśniają uczestnikom pojęcia ekonomiczne i kształtują zachowania proekologiczne. Na zajęciach główny nacisk kładziony jest na rozwijanie wyobraźni i obserwację otaczającego świata.

Na najbliższych warsztatach z zakresu ekonomii i finansów organizatorzy opowiedzą dzieciom historię świnki skarbonki, a także porozmawiają z najmłodszymi na temat ich marzeń w kontekście oszczędzania. W części plastycznej uczestnicy wykonają swoją  własną skarbonkę z materiałów pochodzących z odzysku. 

Bezpłatne warsztaty ekonomiczne odbędą się 8 kwietnia, w godz. 12.00 – 13.00, w Kąciku Filmowym na I piętrze Galerii. Organizatorzy już teraz zapraszają wszystkie dzieci na kolejne spotkanie, które odbędzie się 13 maja.  

Warsztaty są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszej rezerwacji miejsc!

Serdecznie zapraszamy!

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności