Rusza program budowy chodników

W 2017 roku rusza program budowy chodników na terenie Krakowa. To jednak nie wszystko. W tegorocznym budżecie jest kilkanaście zadań związanych z budową chodników, których wartość to ponad 15 mln zł.

Miasto – wzorem programu remontów nakładkowych ulic – uruchamia program budowy chodników. Na początek na ten rok w budżecie zapisano środki w wysokości 500 tys. zł, głównie na przygotowanie poszczególnych zadań. – Realizacja tak dużego i trudnego programu nie może zacząć się od razu, potrzebny jest okres na wczesną fazę wdrożeniową. ZIKiT po zebraniu listy miejsc gdzie budowa chodników byłaby potrzebna prowadzi analizę, które z nich można zrealizować w trybie jednorocznym, a które wymagają pracy wieloletniej. Po tym roku, gdy będziemy wiedzieli ile zajmie i ile będzie kosztowała budowa poszczególnych zgłoszonych przez dzielnice lokalizacji, ZIKiT będzie mógł zgłosić realny plan do WPF – wyjaśnia Michał Pyclik z ZIKIT. 

Środki przewidziane w budżecie zostaną wykorzystanie nie tylko na przygotowanie programu. Dodatkowo powstaną chodniki wzdłuż ulic Centralnej i Obozowej, analizowane są 3 kolejne miejsca.

Co istotne, zadania związane z budową chodników nie są zawarte wyłącznie w zadaniu pn. „Program budowy chodników”. Na przykład 500 tys. zapisano na przygotowanie i realizację projektu „Bezpieczna droga do szkoły”, który polega na budowie chodników wzdłuż ulic do szkół podstawowych, zadania chodnikowe realizowane są w ramach przebudowy ulic (n. ul. Domagały, Reduty, Witkowickiej, chodnik wraz z zagospodarowaniem zieleni powstanie też wzdłuż ul. Rajskiej.

Tego rodzaju infrastruktura powstanie w ramach zadania „Nowa Huta Dziś”, projekty związane z budową chodników są też zapisane przy zadaniach dzielnicowych.

W tegorocznym budżecie znalazło się kilkanaście zadań, które przewidują budowę chodników. Ich wartość to ponad 15 mln zł.

info:Krakow.pl

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności