Masz pomysł na nowy zielony zakątek w Twojej okolicy?

Masz pomysł na nowy zielony zakątek w Twojej okolicy? Jeśli tak, zbierz minimum pięcioosobowy zespół sąsiadów, razem stwórzcie projekt osiedlowego ogródka i zgłoście swój udział w ogólnopolskim projekcie „Zielona Ławeczka”. Do zdobycia jest grant pieniężny wraz z nagrodą rzeczową w postaci ławki parkowej. Rejestracja trwa do 30 kwietnia. Organizatorem projektu jest już po raz trzeci Fundacja Banku Ochrony Środowiska.

Głównym celem inicjatywy „Zielona Ławeczka” jest zazielenianie polskich miast poprzez tworzenie dostępnych dla wszystkich osiedlowych ogrodów, w których można przysiąść, odpocząć, spotkać się z sąsiadami. Jak podkreślają organizatorzy, jedną z kluczowych wartości projektu jest także to, że ogrody są tworzone z inicjatywy samych mieszkańców, według ich pomysłów i ich własnymi rękami.

Wcześniejsze edycje „Zielonej Ławeczki” cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno społecznym, jak i medialnym. Fundacja Banku Ochrony Środowiska przekazała już 60 tys. zł na rewitalizację zaniedbanych lub niezagospodarowanych zakątków na polskich osiedlach, dzięki czemu powstało 50 przyosiedlowych mini ogrodów.

Więcej informacji o projekcie na stronie internetowej.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności