Owinęli mężczyźnie sznur wokół szyi i kazali skakać do otworu kanałowego

W Prokuraturze Rejonowej Kraków – Krowodrza prowadzone jest postępowanie przeciwko Arturowi W (lat 31) i Mariuszowi P. (lat 35) podejrzanym o to, że w dniu 23 kwietnia 2017 roku w Woli Filipowskiej działając wspólnie pozbawili wolności pokrzywdzonego, poprzez uniemożliwienie mu opuszczenia domu jednego ze sprawców, działając przy tym  ze szczególnym udręczeniem w ten sposób, ze grozili mu nożem pozbawieniem życia, owinęli sznur wokół szyi, którego drugi koniec przymocowali do metalowego elementu przymocowanego do sufitu zmusili do skoczenia do otworu kanałowego usytuowanego w garażu, a także poprzez bicie, kopanie i zadawanie ciosów po całym ciele czym spowodowali u pokrzywdzonego obrażenia ciała, tj. o przestępstwo z art. 189§3 kk i art. 157§1 kk w zw. z art. 11 §2 kk., a nadto, że w tym samym dniu zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy oraz kartę bankomatową po czym w celu utrzymania się w posiadaniu zabranych rzeczy bezpośrednio po dokonanej kradzieży użyli wobec pokrzywdzonego przemocy zadając mu uderzenia pięścią w twarz – tj. o przestępstwo z art. 281 kk.

Tego dnia podejrzani wraz z pokrzywdzonym spożywali alkohol a następnie udali się na dyskotekę. Po dyskotece udali się do miejsca zamieszkania jednego z podejrzanych. Jeden z podejrzanych pokazywał dom pokrzywdzonemu. Gdy pokrzywdzony zorientował się, że nie ma karty bankomatowej i telefonu rozpoczęła się ze strony podejrzanych agresja. W pewnym momencie podejrzani zmusili pokrzywdzonego do zejścia do garażu gdzie grożąc nożem, wieszając na szyi pokrzywdzonego sznur, którego drugi koniec przymocowano do sufitu zmusili go do skoczenia do znajdującego się w garażu kanału.

W trakcie tego zajścia sprawcy bili i kopali pokrzywdzonego, który w wyniku tych działań doznał obrażeń ciała w postaci złamań szczęki, nosa, krwiaków na twarzy i innych, naruszających czynności ciała na czas powyżej 7 dni trwający.

Pokrzywdzony dwukrotnie usiłował zbiec z tego domu. Za pierwszym razem został złapany i wówczas podejrzani byli wobec niego agresywni, używając przemocy, bijąc. Za drugim razem udało się pokrzywdzonemu zbiec. Zgłosił on wówczas na policję, że został okradziony i był bity, opisał przebieg zajścia. Z uwagi na odniesione obrażenia został przewieziony karetka do szpitala. Sprawcy zostali zatrzymani, nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy dla Krakowa – Krowodrzy zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Za te czyny grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności