Nocny przejazd rolkarzy

Organizatorem wydarzenia jest Krakowski Klub Sportów Wrotkarskich „Krak”. Udział w przejeździe jest całkowicie bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Przejazd nie ma charakteru masy krytycznej, lecz jest pomyślany jako pozytywne wydarzenie, którego celem jest dobra zabawa i popularyzacja zdrowego trybu życia, a także umożliwienie krakowianom poznania miasta z nieco innej niż zazwyczaj perspektywy. Uczestnicy jadą ulicami, które na czas przejazdu są chwilowo wyłączane z ruchu (trwa to kilkanaście minut).

Przejazdy celowo odbywają się w czwartki w godzinach wieczornych (po okresie powrotów z pracy), by ograniczyć uciążliwości dla kierowców do minimum.

Nad bezpieczeństwem i sprawnością przejazdu czuwa policja, służby medyczne i „żółta ekipa”, czyli pilnujący porządku wolontariusze. Rolkarzom podczas przejazdu towarzyszy muzyka.

Rosnące zainteresowanie rolkami wpiera Prezydent miasta Krakowa, który w zeszłym roku zdecydował o rozszerzeniu zadań oficera rowerowego także o sprawy pieszych i rolkarzy. – Kraków promuje każdą formę aktywności mieszkańców, w szczególności w codziennych przemieszczeniach nie tylko rekreacyjnych, przede wszystkim w kontekście zrównoważonego rozwoju miasta, ale i kondycji zdrowia mieszkańców. Tym zajmuje się specjalny zespół powołany w ZIKiT, który realizuje powierzone mu zadania, także w zakresie jazdy na rolkach – zaznacza Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa.

Zapraszamy 20 kwietnia!

Początek o 19.30 przy Błoniach na Cichym Kąciku

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności