Kwietniowe remonty ZIKiT-u

Obecnie w Krakowie naprawiane są drogi, chodniki, podjazdy dla osób niepełnosprawnych, perony przystankowe…. Zobaczcie, gdzie obecnie trwają remonty i jak na wiosnę zmieniają się krakowskie ulice:

Na ul. Ptasiej (Prądnik Czerwony) trwa remont nawierzchni jezdni i chodnika od ul. Brogi do ul. Mieszka I, który zakończy się na przełomie kwietnia i maja.

Remont chodnika na ul. Taklińskiego (Dzielnica X Łagiewniki) zostanie zakończony po świętach. Za około dwa tygodnie planowane jest zakończenie prac na ul. Kącik (Dzielnica XIII Podgórze), gdzie obecnie naprawiany jest chodnik po obu stronach ulicy. Po zakończeniu tego remontu, rozpocznie się naprawa nawierzchni jezdni.

Do końca kwietnia planowane są prace na ul. Wężyka (Dzielnica XIV Czyżyny), gdzie remontowany jest chodnik oraz do końca czerwca potrwa naprawa nawierzchni chodnika na ul. Żeromskiego (od alei Róż do ul. Wojciechowskiego) w Nowej Hucie.

ZIKiT przygotowuje się także do odbioru trzech peronów przystankowych na ul. Orlej (Dzielnica VII Zwierzyniec), które wymagały naprawy nawierzchni. Ponadto zostały one dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych, które teraz bez większych problemów będą mogły wsiąść do niskopodłogowego autobusu. Zakończył się również remont podjazdu i schodów na ul. Prądnickiej (Dzielnica IV Prądnik Czerwony).

Zakończył się remont chodnika ul. Rzeźniczej (od nr 8 do nr 12) i I etap remontu na ul. Ehrenberga. W tej drugiej lokalizacji na wniosek Rady Dzielnicy prace zostały wydłużone o II etap. I tak chodniki zostaną wyremontowane do świąt, a po świętach jezdnia.

Trwają prace również w innych lokalizacjach, np. na ul. Zamkowej (naprawa chodnika) w Dzielnicy VIII Dębniki, ul. Teligi (zjazd dla wózków w rejonie budynku nr 16, ul. Ćwiklińskiej i ul. Halszki (remonty chodników) na podgórskich osiedlach.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności