53 latek zdewastował samochody w Krakowie

23 kwietnia br. w godzinach wieczornych 53-letni mieszkaniec Krakowa zniszczył trzy pojazdy (kia, hyundai, skoda), które zaparkowane były  na chodniku przy jednym z nowohuckich osiedli.

Sprawca pomalował sprayem karoserie pojazdów (drzwi, nadkola).  W trakcie dewastacji został zauważony przez właściciela jednego z tych samochodów. „Malarz” zaczął zatem uciekać, wbiegł do klatki schodowej bloku mieszczącego się nieopodal. Po krótkiej chwili wandal jednak wyszedł z budynku …. z psem. Wtedy po raz drugi zauważył i rozpoznał go poszkodowany mężczyzna. Na miejscu zdarzenia pojawił się również właściciel drugiego uszkodzonego pojazdu. Sprawca ponownie ukrył się w bloku.  Na miejsce przyjechał jednak patrol Policji, którzy zatrzymał wandala. Okazał się nim być 53-letni mężczyzna, mieszkaniec osiedla.

W dniu 24 kwietnia br. przedstawiono mu zarzuty zniszczenia mienia. Straty wycenione zostały przez właścicieli pojazdów na łączną kwotę 15 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności