Włamał się do hostelu w centrum Krakowa i okradł pokój

W niedzielę rano, oficer dyżurny policji w Krakowie został zaalarmowany przez obsługę  jednego z hosteli mieszczącego się  w ścisłym centrum Krakowa o ujęciu złodzieja. Policjanci, którzy natychmiast pojawili się na miejscu ustalili, że  31-latek okradł lokatorów jednego z pokojów w hostelu.  W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że sprawca włamał się do hostelu poprzez wypchnięcie drzwi do wewnątrz. Kiedy był już w holu próbował dostać się do któregoś z pokojów zajmowanych przez hotelowych  gości. Szczęście mu sprzyjało bowiem jeden z pokojów nie był zamknięty na klucz . Sprawca wszedł więc do środka  i zabrał wszystko co leżało na wierzchu: spodnie, zegarek,  portfel ( wraz z gotówką oraz kartą bankomatową). Nie przeszukiwał szaf bowiem w pokoju spali turyści. Kiedy wyszedł  na korytarz ze swoimi łupami został zauważony przez obsługę hotelu  i natychmiast ujęty.

Policjanci, którzy zatrzymali sprawcę, udowodnili mu także dokonanie 16 marca br. w centrum Krakowa  kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów ze sprzętem turystycznym  (zabrał wtedy 350 złotych oraz plecak ) a także 6 kradzieży kieszonkowych których dopuścił się od grudnia ubr aż do marca 2017r.

31-latek jest mieszkańcem Świętokrzyskiego  i wszystko wskazuje na to, że wybrał sobie Kraków na miejsce swojej przestępczej działalności. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności