Strefa Rodzica – spotkania dla rodziców w Krakowie

Spotkania ze specjalistami, rodzinne warsztaty, fitness dla mam, a w Dzień Kobiet – warsztaty stylu! Warto zajrzeć do Strefy Rodzica w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.

Przyjazna i bezpieczna przestrzeń, jaką jest „Strefa Rodzica”, wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców. Mają tutaj okazję do spotkań m.in. z psychologiem, pedagogiem, położną, rehabilitantką, czy dietetykiem. A także czas do wspólnych rozmów i zabaw.

W ramach Strefy Rodzica prowadzone są również zajęcia fitness – FIT MAMA. Chcesz nauczyć się przyjmowania właściwej postawy ciała i prawidłowego oddychania? Wzmocnić mięśnie ciała? Poprawić ogólną kondycję fizyczną? Dołącz do już ćwiczących mam! Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 11.30. Co istotne, na zajęcia można przyjść z maluszkiem.

Wstęp na wszystkie spotkania to symboliczne 1 zł. 

Poniżej program pozostałych spotkań zaplanowanych na marzec:

Środa, 8 marca, godz. 10.00
Modna mama na wiosnę – spotkanie ze stylistką

W Dzień Kobiet porozmawiajmy o wiosennych trendach w modzie. Jak podkreślić atuty sylwetki oraz zatuszować te elementy, których nie chcemy eksponować? Jak dopasować odpowiednią paletę kolorystyczną ubrań, makijażu i dodatków, aby podkreślić atuty urody? Jak inspirować się sezonowymi trendami mody, aby budować indywidualny styl? 

Spotkanie poprowadzi projektantka ubioru, stylistka oraz autorka książek o modzie i budowaniu wizerunku – Joanna Tor-Gazda.

Poniedziałek, 13 marca, godz. 10.00
Pomysły rodziców na… czyli rozmowy i zabawy

Integracja środowiska rodziców poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń 

 

Środa, 15 marca, godz. 10.00 
Szkodliwe mity na temat wychowania

„Trzeba się dzielić”, „Nie wolno się nudzić”, „Rodzice muszą tworzyć jeden front”… Przekonania dziedziczone, wiedza z poradników i forów internetowych, mądrości zdobyte w piaskownicy lub przekazane przez mamę, babcię, teściową – ilość źródeł wiedzy oraz szybko zmieniające się trendy i podejścia w wychowaniu sprawiają, że współczesne rodzicielstwo obarczone jest z jednej strony perfekcjonizmem, z drugiej niepewnością. Spotkanie będzie okazją do przyjrzenia się przekonaniom i mitom o wychowaniu, które na co dzień utrudniają nam pełnienie roli rodzica i nie pomagają w rozwoju naszym dzieciom. Skupimy się też na faktach, które mają odzwierciedlenie w badaniach naukowych i świecie specjalistów i które warto wdrażać w swoje rodzicielstwo.

Prowadzenie: Maria Libiszewska

 

Poniedziałek, 20 marca, godz. 10.00
Pomysły rodziców na… czyli rozmowy i zabawy

Integracja środowiska rodziców poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń 

 

Środa, 22 marca, godz. 10.00
Wszystko, co chcecie wiedzieć o pieluszkach wielorazowych

Spotkanie poprowadzi Kasia Piekarczyk, współzałożycielka krakowskiej Famigi. Z wykształcenia pedagog i animator oraz doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich. Prywatnie mama dwójki przedszkolaków noszonych w chustach i naturalnie pieluchowanych.

 

Poniedziałek, 27 marca, godz. 10.00
Pomysły rodziców na… czyli rozmowy i zabawy

Integracja środowiska rodziców poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń 

  

Środa, 29 marca, godz. 10.00
Brafitting – czyli wszystko wokół biustunoszy

Jak idealnie dobrać biustonosz? Jak zadbać o ciało w czasie karmienia? Spotkanie z profesjonalną brafitterką Anastazją Jończy, która odpowie na poniższe zagadnienia:
– omówienie budowy piersi pod kontem brafittingu 
– cechy dobrze i źle dobranego biustonosza 
– najczęściej popełniane błędy w doborze stanika 
– omówienie krojów stanika 
– dobór stanika dla kobiet w ciąży i mam karmiących 

 
Więcej informacji na: www.dworek.eu

 

 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności